You are currently viewing Aksesuarai motociklininkams

Aksesuarai motociklininkams

Kai baigiasi žiema, nemaža dalis jaunų ir net brandaus amžiaus žmonių negali nusėdėti namie ir skuba kuo greičiau sėsti ant motociklo bei su vėjeliu paskraidyti pavasariniais keliais. Šis pomėgis romantiškos prigimties žmones lydi iki pat vėlyvo rudens, kai vėl plieno žirgeliai priglaudžiami garažuose žiemojimui. O kol sezonas leidžia mėgautis kelionių romantika, kiekvienas motociklininkas privalo apsirūpinti ir būtiniausiais aksesuarais.

Ko reikia motociklininkui, kad jis prieš kelionę galėtų save laikyti tinkamai apsirengusiu?

Vieni mano, jog svarbiausias atributas kelionėje yra specialūs motociklininkų džinsai su kevlaro medžiagos priedu. Kevlaras – tai nedegus ir nelaidus elektrai poliamido pluoštas, kuris net penkis kartus yra tvirtesnis už plieną. Kaip mano „Regitros“ specialistai, tinkamą motociklininko aksesuarų komplektą sudaro ne vien patikimas šalmas, specialūs džinsai, bet ir alkūnių, kelių ir pečių apsauga. Trumpai tariant, privalu dėvėti apsaugas ir aprangą, labiausiai atitinkančias motociklų eismo sąlygas. Kalbant apie aprangą, motociklininkams patariama rinktis ryškių spalvų aprangą, nes tada jie būna kelyje geriau matomi. Pati apranga turi būti odinė, tekstilinė

Kokias klaidas kartais daro motociklininkai? arba pasiūta ir trinčiai atsparios medžiagos.

Viena iš didesnių klaidų yra ta, kai motociklininkas vietoj patikimų, specialiai tam skirtų pirštinių, kurios patikimai apsaugo delnus bei krumplius ir uždengia plaštakas, pasirenka slidininkams skirtas pirštines, kurios tam netinka. Negalima taupyti ir renkantis tikrai patikimą saugos šalmą. Jis privalo būti sertifikuotas ir su pridėta akių apsauga arba tinkamo dydžio motociklininko akiniais. O batai turi būti kieto pado ir atlaikantys trintį. Rinkdamiesi batus su užvarsčiais, jie tikrai padarytų klaidą, nes atsirišę užvarsčiai gali įsipainioti į įvairias motociklo dalis – pakojį, pavarų bei stabdžių kojelę ir pan. Be to, nepatikimas motociklininkams yra ir tas apavas ir apsaugos, kuriuos dėvi riedutininkai. Tik speciali apranga gali apsaugoti motociklininko gyvybę.  Neįmanoma keliais žodžiais apibūdinti tai, ką būtina žinoti į kelionę išsiruošiantiems motociklininkams, todėl jei norite apie jiems būtinus aksesuarus sužinoti kur kas išsamiau, tai galite atlikti, prisijungdami prie internetinės svetainės: https://www.aleina.lt/79-aksesuarai-drabuziai-iranga.