Kiemui apsaugoti – reikalinga tvora

Migle/ January 31, 2018/ Apsaugos sistemos/

Tvora gali apsaugoti nuo nepageidaujamų žmonių, gyvūnų. Taip pat ji saugo mūsų privatumą, ženklina sklypo ribas, vizualiai išpildo sklypo viziją. Šiuo metu rinkoje egzistuoja įvairių medžiagų, formų, kainų, tvirtinimo tipo tvorų, todėl gali kilti klausimas pagal ką pasirinkti Jums tinkamą?

Prieš renkantis tvorą, dėl ekonominių sumetimų yra naudinga žinoti aptveriamo sklypo perimetrą – tai leis geriau įvertinti kiek gali kainuoti vienas ar kitas tvoros pasirinkimas. Planuojant statyti tvorą, visada reikėtų pasitarti su specialistais apie sklypo išlyginimą, kad tvoroje būtų kuo mažiau perkirtimų ir ji atrodytų vientisa. Pagrindinis kriterijus renkantis tvorą yra kaina ir kokybė. Jei žmonės pasistatė namą ir dar turi papildomai lėšų kiemo teritorijai tvarkyti ir statyti tvorą, tada jie ieško modernesnės tvoros, derina ją pagal namo dizainą, stogo spalvą, klinkerį ir kt.

Neretai žmonės renkasi vienokią fasadinę tvorą ir kitokius sprendimus likusioms riboms aptverti. Fasadas, tai namo vizitinė kortelė ir jam dažniausiai pasirenkamas brangesnis produktas. Toms atkarpoms, kurios ribojasi su kaimynu, galima panaudoti ir pigesnius sprendimus, tarkime, segmentines arba vielines tvoras. Jei namas modernus – stogas lygus, langai dideli, daug stiklo, lygesnė apdaila, nėra senovinio dekoro, dažniausiai renkamasi kokybišką, neperkrautą, naujesnių technologijų tvorą. O gyvenantys senesniuose pastatuose, siekia, kad dekoras tvorą atitiktų.

Taip pat labai svarbu, kad tvora būtų tinkamai įtvirtinta. Patikimiausia yra ją statyti ant pamatų. Priklausomai nuo tvoros tipo, gali reikėti lieti ir ištisinius arba naudoti surenkamus pamatus, vielinėms tvoros gali tokių ir neprireikti. Labiausiai tvoros tvirtumą lemia gruntas: jei žiemą ir vasarą jis juda, įbetonuoti stulpeliai irgi juda, tad tvora gali pakrypti.