Saugokime šilumą, saugokime save

Lauryna/ January 2, 2019/ Apsaugos sistemos, Statyba/

Didėjant oro užterštumui, žmonės vis daugiau pradeda rūpintis ir domėtis ventiliacinėmis sistemomis. Norint pastatui suteikti ir išsaugoti kuo daugiau šilumos,  jie yra statomi sandoriai, be jokių plyšių, o langai ir durys montuojami taip, kad pro juos nepatektų net mažiausia dalelė lauko oro. Tokiu būdu, nevėdinamose patalpose oro užterštumas gali būti dar didesnis nei lauke. Tačiau norint užtikrinti šviežią orą ir šilumą ir apsisaugoti nuo pavojų nepakanka tik vėdinimo ir šildymo įrenginių, į pagalbą jiem yra sukurtos oro užuolaidos ir ugnies vožtuvai.

Vėdinant patalpas atsidarius langą prarandama daug šilumos, o ir pats procesas vyksta labai ilgai. Šiluma taip pat kai yra prarandama atidaromos durys.  Apsisaugoti nuo to galima įmontavus oro užuolaidas. Oro užtvaros neleidžia užterštam ir šaltam orui patekti į patalpas durų atidarymo metu. Šios užuolaidos dažniausiai yra naudojamos prie lauko vartų, praėjimų tarp sandėlių ar gamyklų, įėjimo durų. Užuolaidos gali veikti, ventiliatoriaus pučiamos oro srovės pagalba, nustumiant įeinantį aplinkos oro srautą. Šios oro užuolaidos veikia nepastoviai, įsijungia automatiškai, vartams atsivėrus.  Taip veikia užteršiamojo tipo užuolaidos, kurios dažniausiai yra naudojamos pramonės patalpose. Na o ar pastebėjote kokio tipo įrenginiai yra naudojami prie įėjimo į prekybos centrus, poliklinikas, viešbučius ir kitas civilines patalpas? Vietose, kuriose lankosi masiškas žmonių srautas, montuojamos maišomojo tipo oro užuolaidos. Į tambūrą pastoviai yra pučiama stipri šilto oro srovė, kuri trukdo lauko orui veržtis į pastatą, o jei jo kažkiek ir patenka, jis susimaišo su šiltu oru ir į tolimesnes patalpas patenka jau norminės temperatūros.

Kokybiško oro palaikymui nepakanka apsisaugoti tik nuo šilumos praradimo, būtinai reikia būti pasiruošus ir nelaimingiems atvejams. Išvengti gaisro ir dūmų sklidimo per ventiliacines angas į gretimas patalpas padeda ugnies vožtuvai. Tai yra sumontuota sklendė, vykdanti atsparumo ugniai reikalavimus.

Taigi, besirūpindami švariu ir šiltu oru nepamirškime apsisaugoti nuo šilumos eikvojimo ir galimai kylančio pavojaus.