Šviestuvų montavimas į įtempiamas lubas

Lina/ September 30, 2020/ Apšvietimo sistemos/

Nors vis dar pakankamai naujas sprendimas, tačiau įtempiamos lubos neabejotinai atranda vis daugiau gerbėjų mūsų šalyje. Rinkoje greičiausiai nerasime kitų sprendimų, kurie galėtų lygiaverčiai konkuruoti su tokiu būdu įrengtomis lubomis. Tačiau jos turi ir savo ypatumu, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis kitus interjero elementus, o ypač šviestuvus. Ką reikėtų žinoti ruošiantis montuoti šviesos šaltinius į įtempiamas lubas?

Planuojant apšvietimą, svarbu, kad jis būtų tolygus, o šviesa nebūtų per daug ryški, kad nevargintų akių ir neiškraipytų kambario spalvų. Geriausiai su tokiomis užduotimis susitvarko taškiniai šviestuvai. Jų pagalba galima ne tik pakankamai tiksliai sureguliuoti reikiamų zonų apšvietimą, bet ir gražiai pritaikyti prie pasiriktų įtempiamų lubų. Žinoma norint pasiekti kokybiško darbo zonos apšvietimo, raminančios šviesos virtuvėje ir komfortiškos aplinkos svetainėje, teks pasirinkti tinkamu šviestuvus.

Taškinių šviestuvų montavimas įtempiamose lubose atliekamas iš anksto pritvirtinus prie pagrindinių lubų nešančia konstrukciją, kurioje ir montuojami apšvietimo elementai. Po lubų įtempimo, jose padaromos reikiamo skersmens angos, kurios tvirtinamos sustiprinančių žiedų pagalba. Jei to reikalauja pasirinkta apšvietimas, vėliau klijuojami termoizoliaciniai žiedai ir įstatomi taškiniai šviestuvai. Jų pasirinkimas šiais laikais yra tikrai labai platus ir kiekvienas nesunkai pritaikys tinkamus variantus savo patalpoms. Įtempiamoms luboms nereikia ypatingų sprendimų, tinka patys paprasčiausi taškiniai šviestuvai naudojami ir kitose lubų įrengimo būduose.

Ir visiškai nėra skirtumo kur bus perkami įtempiamų lubų šviestuvai Kaune, Vilniuje ar interneto platybėse. Pagrindinis dalykas yra jų tipas: su išorine ar vidine lempute. Išoriniuose variantuose, lemputės yra žemiau lubų lygio. Tai yra kiek geresnis sprendimas, nes tokiu būdų tvirtinamos lemputės greičiau atšąla ir visiškai nedaro įtakos lubų spalvoms.