You are currently viewing Ar pirkdami užsienio elektroninėse parduotuvėse sutaupome?

Ar pirkdami užsienio elektroninėse parduotuvėse sutaupome?

Šiandieniniame globaliame ir skaitmenizuotame pasaulyje vis daugiau žmonių būtiniausius reikalus tvarko internetu, tame tarpe ir apsipirkinėja internetu. Jau kurį laiką elektroninė prekyba vyksta Lietuvoje, tačiau dėl įvairių priežasčių, iš kurių svarbiausia – kainos ir kokybės skirtumas, vis dažniau lietuviai apsipirkinėja užsienio elektroninėse parduotuvėse. Taigi, ar tikrai sutaupome apsipirkinėdami užsienio elektroninėse parduotuvėse?

Pirmiausia, ypač daug užsienio elektroninių parduotuvių siūlo nemokamą arba labai simbolinį pristatymo mokestį perkant už tam tikrą sumą, nesvarbu, kad pristatymas yra vykdomas į kitą šalį. Kartais taikomas ir didesnis pristatymo mokestis, tačiau žmonės vis tiek perka ir sutaupo, nes prekių kaina skiriasi du arba daugiau kartų nei lietuviškose parduotuvėse.

Taupoma yra ne tik pinigų, bet ir laiko. Laikas taupomas, nes nereikia vykti į parduotuves, kas dažniausiai užima mažiausiai kelias valandas, ypač kalbant apie drabužių ir avalynės pirkimą. Tai ypač aktualu mažai laisvo laiko turintiems, po parduotuves nemėgstantiems vaikščioti žmonėms, taip pat šeimoms, auginančioms mažamečius vaikus, nes juos apipirkinėti reikia dažnai, o su jais vaikščioti po parduotuves – dažniausiai tikras iššūkis.

Išsirinkę ir sumokėję už prekes galime ramiai laukti siuntinio, kurį iki pat namų durų pristatys kurjeris. Tai labai patogu, nes nereikia stovėti eilėse nei prekybos centre, nei pašte. Kurjerių tarnyba siuntinį pristato iki pat durų susitarus iš anksto, pristatymas užtrunka nuo kelių dienų iki kelių savaičių, priklausomai nuo elektroninėje parduotuvėje nurodomo pristatymo laiko. Dar vienas privalumas – siuntinio draudimas, kuris užtikrina, kad siuntinys pasieks būtent Jus, bus nepažeistas ir kokybiškas.

Taigi pirkimas užsienio elektroninėse parduotuvėse tikrai padeda sutaupyti pinigų ir laiko, tačiau turi vieną minusą – prekių reikia laukti, priešingai nei įsigijus prekybos centre.