You are currently viewing Ar stogdengiu šiais laikais būti apsimoka?

Ar stogdengiu šiais laikais būti apsimoka?

Nuo seno stogus dengę vyrai žinojo – tai išties nelengva specialybė, reikalaujanti ne vien kruopštumo, bet ir atsakingumo dirbant aukštai ant pastato stogo. Juk namo stogas turi tarnauti ne vienerius metus, tad sukurti ilgaamžį stogą visais laikais buvo nelengva užduotis. Laimei, su technologijų tobulėjimu kito ir pats stogdengystės amatas, o prekyboje atsiradusios priemonės bei stogo dangos elementai kur kas palengvino visus darbus. Ir nors dabar didelė dalis įmonių siūlo įvairias statybos paslaugas, pavienių ir, svarbiausiai, savo darbą išmanančių stogdengių sutikti nėra paprasta. Ką tai reiškia? Ar rizikinga ir sunki specialybė yra pamiršta ar kaip tik, profesionalių stogdengių trūkumas Lietuvoje gali tapti tikru verslo planu?

Kaip ir bet kurį kitą, taip ir patyrusį, puikiai savo darbą išmanantį stogdengį žmonės visais laikais vertino ir vertina. Jo atliekamu darbu pasitikėti nėra sunku, kadangi iškart matomi darbo rezultatai bei stogo dengimo tempai byloja patys už save. Visgi, stogo dengimo specialistų šiais laikais mūsų šalyje nėra daug. Darbo rinkos ekspertai tai aiškina šio darbo pobūdžiu.
Kiekvienas stogdengys turi žinoti ne vien, kas yra lietaus nuvedimo sistema, tačiau pasižymėti tokiomis kompetencijomis bei savybėmis:
– mokėti apskaičiuoti medžiagų, reikalingų uždengti stogą, stogo dangos matmenis bei kiekius. Pagal jo matavimus toliau yra vystomi darbai.
– išmanyti fizikines medžiagų savybes, aplinkos poveikį joms, jų kitimą bėgant metams bei pan.
– mokėti rasti bendrą kalbą tiek su architektais, tiek su pačiais klientais.
– žinoti ir laikytis kitų būtinų saugumo reikalavimų bei darbų saugos.

Jauni verslininkai ar kuris laikas statybų sektoriuje veikiantys asmenys, į savo kolektyvą priėmę profesionalų stogdengį, didina savo šansus laimėti daugiau projektų, gauti brangesnius užsakymus, o tuo pačiu ir užsitikrinti savo verslo sėkmę. Todėl viena iš idėjų priimti ar apmokyti dabar įmonėje jau dirbančius kelis darbininkus. Žinodami, kaip montuojama lietaus nuvedimo sistema, gebėdami pasirinkti medžiagas ir suderinti stogo dengimo technologiją su architektų patarimais, galima sulaukti daugiau užsakymų.