You are currently viewing Argininas: nepamainomas sportininkams ir sergantiems COVID-19?

Argininas: nepamainomas sportininkams ir sergantiems COVID-19?

L-argininas yra viena iš daugelio amino rūgščių, kurių organizmui reikia tinkamai funkcionuoti. Vartojamas kaip papildas, gali būti naudingas širdžiai ir raumenims, tačiau taip pat gali sukelti šalutinį poveikį virškinimo traktui.

Kaip ir kitos amino rūgštys, argininas vaidina svarbų vaidmenį, gaminant baltymus. Kūnas naudoja baltymus, kad padėtų auginti raumenis ir atstatyti audinius. Jis paverčia šią amino rūgštį cheminiu azoto oksidu, kuris padeda atverti kraujagysles.

Mokslininkai ištyrė L-arginino veiksmingumą, gydant aukštą kraujospūdį ir krūtinės skausmą, taip pat, gerinant kvėpavimą pacientams, sergantiems COVID-19, kuriems reikia hospitalizuoti.

Skaitykite toliau, kad sužinotumėte daugiau apie galimą L-arginino terapinę naudą ir su juo susijusius tyrimus.

Kas yra L-argininas?

L-argininas yra amino rūgštis, kuri padeda organizmui gaminti baltymus. Jis taip pat išskiria azoto oksidą į kraują. Remiantis 2016 m. duomenimis, azoto oksidas plečia kraujagysles kraujyje, o tai gali padėti tam tikroms kraujotakos ligoms.

Ši medžiaga taip pat skatina insulino išsiskyrimą į organizmą. Žmogaus kūnas įprastomis aplinkybėmis natūraliai gamina L-argininą. 

Maisto šaltiniuose, tokiuose kaip raudona mėsa, žuvis, pieno produktai ir kiaušiniai, yra mažai L-arginino, kuris gali padėti organizmui papildyti reikiamus išteklius. Augaliniai šaltiniai gali būti moliūgų sėklos, sojos pupelės, lęšiai ir avinžirniai.

Kartais žmogaus L-arginino poreikis gali viršyti jo organizmo gebėjimą jį gaminti arba vartoti natūraliai. Tai dažnai taikoma vyresnio amžiaus žmonėms arba žmonėms, turintiems tam tikrų sveikatos sutrikimų.

Tokiais atvejais gydytojai gali skirti jiems dirbtinio L-arginino geriamųjų vaistų, injekcijų ar kremų pavidalu. Kai kurie žmonės vartoja L-argininą kaip papildą. Tačiau, kaip ir bet kurį papildą, žmogus turėtų jį vartoti atsakingai ir neviršijant nurodytų kiekių.

Nors sveikatos priežiūros specialistai mano, kad L-argininas yra saugus vidutinėmis dozėmis, per didelis jo kiekis gali sukelti sunkų šalutinį poveikį, įskaitant mirtį. Taip pat, prieš vartojant, svarbu suprasti, kaip papildas gali sąveikauti su kūnu ir papildomais vaistais.

L-arginino privalumai

L-argininas virsta azoto oksidu ir padeda organizmui gaminti baltymus. Ši amino rūgštis turi daugybę pranašumų, įskaitant:

  • gali palaikyti gerą širdies veiklą,
  • gali sumažinti krūtinės skausmą,
  • gali padėti auginti raumenų masę,
  • gali pagreitinti žaizdų gijimas,
  • gali pagerinti vyrų vaisingumą.