You are currently viewing Brangakmenių vertė

Brangakmenių vertė

Brangakmeniai vien pavadinimu išduoda apie savo vertę. Jų kaina įvairi, priklausomai, kurį iš brangakmenių renkatės. Patys populiariausi ir vertingiausi  – deimantai, safyrai, smaragdai, rubinai ir perlai. Šie mineralai gali būti puiki investicija, jų kaina rinkoje mažai kintanti.

Deimantai

Šie mineralai – patys brangiausi akmenys pasaulyje. Kokybiški deimantai net ir sveriantys labai mažai, gali kainuoti milžiniškus pinigus. Yra keletas kriterijų pagal kuriuos nustatoma deimantų vertė – kokybė, forma, spalva bei svoris, kuris matuojamas karatais. Brangakmenių kaina taip pat priklauso nuo pjūvio ir spalvos. Spalvoti akmenys brangesni nei baltieji.

Safyrai

Safyras laikomas karališku akmeniu. Vertingiausi safyrai yra mėlynieji. Jie gali būti skirtingų atspalvių. Svarbu, kad jų sodrumas būtų ryškus, nes tai lemia brangakmenio kokybę. Svarbi ir safyrų išvaizda – briaunavimas. Vertė nustatoma kaip ir deimantų – karatų kiekiu. šis akmuo turi stebuklingų galių, padedančių subalansuoti vidinę energiją.

Smaragdai

Šie brangakmeniai pasižymi savo išskirtine žalia spalva. Jie taip pat vertinami pagal dydį, spalvą, skaidrumą. Smaragdai ne tokie vertingi kaip deimantai ar safyrai, tačiau už kokybišką, nedirbtinai užaugintą smaragdą taip pat galite gauti nemažą pinigų sumą. Šis akmuo siejamas su optimizmo šaltiniu, manoma, kad puikiai veikia žmogaus psichiką išlaisvindamas nuo įtampos. Yra sakoma, kad vien žiūrint į šį akmenį jis veikia teigiamai, suteikia poilsį akims, veikia meditacijos principu.

Deimantai, safyrai, smaragdai – vieni vertingiausių brangakmenių, turintys labai aukštą kainą rinkoje. Jeigu norite investuoti – tai gali būti vienas iš jūsų pasirinkimų.