You are currently viewing Buhalterinė apskaita: efektyvus finansų tvarkymas

Buhalterinė apskaita: efektyvus finansų tvarkymas

Finansų tvarkymas yra svarbus kiekvienai įmonei, tačiau norint efektyviai tvarkyti įmonės lėšas – šį reikalą vertėtų palikti profesionalams. Buhalterinė apskaita reikalauja specifinių žinių ir įgūdžių, tad šio amato reikia mokytis ne vienerius metus.

Profesionalus buhalteris geba analizuoti įmonės ekonominę situaciją ir ją pateikti taip, klad įmonės vadovai galėtų suprasti ir priimti atitinkamus, su įmonės finansais susijusius sprendimus. Taip pat buhalterias turėtų gebėti nustatyti įsipareigojimus, aktyvus, išlaidas, pajamas ir asmeninį kapitalą, šių srautų santykį ir apskritai visą pinigų judėjimą. Be to, buhalterinės apskaitos specialistas turi mokėti paruošti finansinę ataskaitą.

Trumpai apibendrinant, buhalterinė apskaita yra įvykių ir operacijų registravimas, sugrupavimas bei apibendrinimas, išreikštas pinigine forma. Tai pat vertėtų atminti, kad buhalterinė apskaita – tai ne popierizmas, reikalaujantis bereikalingų išlaidų, o viena pagrindinių verslo sudedamųjų dalių.

Apskaita yra glaudžiai susijusi su turtu (turtu laikome visus įmonės ekonominius išteklius, kurie turi vertę, taip pat klientų skolas įmonei). Taip pat apskaita siejasi su dokumentais ir jų tvarkymu. Tačiau esmė – išvengti bereikalingų išlaidų, subalansuoti įmonės finansiniu srautus ir pan.

Kai kurie įmonių vadovai, taupydami lėšas, buhalterinius klausimus sprendžia patys, tačiau neturėdami pakankamai žinių ir patirties, pridaro daug klaidų. Dėl to ne veltui yra sakoma, kad skūpus moka du kartus.