Kokius skalbimo miltelius rinktis?

administratorius/ November 6, 2014/ Buitinė chemija/

Šiuolaikiniame moderniame ir visur skubančiame pasaulyje sunku gyvenimą įsivaizduoti be buitinės chemijos. Netikite? Pabandykite vyno dėmę iš megztinio išplauti nenaudodami skalbiklio ir tikėtina, jog nuomonę greitai pakeisite. Kadangi pradėjome kalbėti apie skalbimo miltelius, norėtųsi šią temą pagvildenti kiek smulkiau. Ar yra tekę stovint parduotuvėje susimąstyti, kokią skalbimo priemonę geriausia rinktis iš tokios didelės pasiūlos? Kokį skalbiklį nusipirkti? Ar miltelinį ar skystą, ekologišką ar antialerginį, o galbūt skalbimo rutulį? Mums šis klausimas buvo kilęs nekartą ir ne du. Tad panorome išsiaiškinti, kaip yra iš tiesų.
Specialistai tikina, kad nėra jokio skirtumo, kokios konsistencijos skalbiklį įsigysite. Svarbiau yra suvokti, jog Jūsų drabužiams labiau kenkia pusvalandžio skalbimas itin žemoje temperatūroje nei skalbimo milteliai. Nes per pusvalandį tiesiog neįmanoma tinkamai išskalauti miltelių iš medžiagos, vadinasi, velkatės drabužius, kurių audinyje slypi nemažai chemijos, dirginančios odą.
Tai kiek laiko skalbimo procesas turėtų trukti?
Apie pusantros valandos. Ir visai nesvarbu, naudosite skystą ar miltelinį skalbiklį. Esminis ir pagrindinis skirtumas yra tas, kad skystieji skalbikliai tolygiau ir greičiau pasiskirsto, todėl šiek tiek trumpiau skalbia drabužius. Miltelinis skalbiklis tirpsta apie 15 min., skystas greičiau pasiskirsto ir ištirpsta, paskui vyksta skalbimo procesas, trunkantis mažiausiai 20 min. ir būtinai 2 skalavimai, kurie truks apie 40 min. E
Dar vienas skystų skalbiklių privalumas yra tas, kad prieš skalbimą visada galite tos pačios medžiagos užpilti ant dėmės, kurį laiką palaikyti ir tik tada skalbti. Taip lengviau atsikratysite dėmėmis ir nereikės pirkti dar vienos, papildomos priemonės, skirtos dėmių valymui.
Jei pastebėjote, kad oda kartais parausta, niežti, galbūt tokie pojūčiai kankina dėl miltelių? Tokiu atveju galite pabandyti įsigyti antialerginius miltelius, jų sudėtyje nėra natrio sulfato ir kvapų, todėl jie nedirgins odos ar Jūsų uoslės.
O ar ką nors girdėjote apie skalbimo rutulius? Specialistai tikina, kad skalbimo rutuliai yra lygiai tas pats, kad ir cheminiai milteliai, bet jie suspausti į kreidą ir skalbiant išskiriamas gerokai mažesnis kiekis miltelių, todėl nėra galimybės padauginti miltelių. Dėl šios priežasties skalbimo rutuliai puikiai tinka ir alergiškiem žmonėms.
Jei labai saugote savo sveikatą ir nenaudojate chemijos, reikėtų rinktis ekologiškus miltelius, kurių pagrindą sudaro riešutai, kokosai, palmės, soda.
Taigi, be buitinės chemijos, tiksliau be skalbimo miltelių – niekur. Aptarėme kelis esminius skirtumus tarp skysto skalbiklio, skalbimo rutulio ir cheminių skalbimo miltelių. Kokius rinktis, spręsti Jums patiems.