Kokius skalbimo miltelius rinktis?

administratorius/ November 6, 2014/ Buitinė chemija/

Šiuolaikiniame moderniame ir visur skubančiame pasaulyje sunku gyvenimą įsivaizduoti be buitinės chemijos. Netikite? Pabandykite vyno dėmę iš megztinio išplauti nenaudodami skalbiklio ir tikėtina, jog nuomonę greitai pakeisite. Kadangi pradėjome kalbėti apie skalbimo miltelius, norėtųsi šią temą pagvildenti kiek smulkiau. Ar yra tekę stovint parduotuvėje susimąstyti, kokią skalbimo priemonę geriausia rinktis iš tokios didelės pasiūlos? Kokį skalbiklį nusipirkti? Ar miltelinį ar skystą, ekologišką ar anti alerginį, o galbūt skalbimo rutulį? Mums šis klausimas buvo kilęs nekartą ir ne du. Tad panorome išsiaiškinti, kaip yra iš tiesų.
Specialistai tikina, kad nėra jokio skirtumo, kokios konsistencijos skalbiklį įsigysite. Svarbiau yra suvokti, jog Jūsų drabužiams labiau kenkia pusvalandžio skalbimas itin žemoje temperatūroje nei skalbimo milteliai. Nes per pusvalandį tiesiog neįmanoma tinkamai išskalauti miltelių iš medžiagos, vadinasi, velkatės drabužius, kurių audinyje slypi nemažai chemijos, dirginančios odą.
Tai kiek laiko skalbimo procesas turėtų trukti?
Apie pusantros valandos. Ir visai nesvarbu, naudosite skystą ar miltelinį skalbiklį. Esminis ir pagrindinis skirtumas yra tas, kad skystieji skalbikliai tolygiau ir greičiau pasiskirsto, todėl šiek tiek trumpiau skalbia drabužius. Miltelinis skalbiklis tirpsta apie 15 min., skystas greičiau pasiskirsto ir ištirpsta, paskui vyksta skalbimo procesas, trunkantis mažiausiai 20 min. ir būtinai 2 skalavimai, kurie truks apie 40 min. E
Dar vienas skystų skalbiklių privalumas yra tas, kad prieš skalbimą visada galite tos pačios medžiagos užpilti ant dėmės, kurį laiką palaikyti ir tik tada skalbti. Taip lengviau atsikratysite dėmėmis ir nereikės pirkti dar vienos, papildomos priemonės, skirtos dėmių valymui.
Jei pastebėjote, kad oda kartais parausta, niežti, galbūt tokie pojūčiai kankina dėl miltelių? Tokiu atveju galite pabandyti įsigyti anti alerginius miltelius, jų sudėtyje nėra natrio sulfato ir kvapų, todėl jie nedirgins odos ar Jūsų uoslės.
O ar ką nors girdėjote apie skalbimo rutulius? Specialistai tikina, kad skalbimo rutuliai yra lygiai tas pats, kad ir cheminiai milteliai, bet jie suspausti į kreidą ir skalbiant išskiriamas gerokai mažesnis kiekis miltelių, todėl nėra galimybės padauginti miltelių. Dėl šios priežasties skalbimo rutuliai puikiai tinka ir alergiškiem žmonėms.
Jei labai saugote savo sveikatą ir nenaudojate chemijos, reikėtų rinktis ekologiškus miltelius, kurių pagrindą sudaro riešutai, kokosai, palmės, soda.
Derėtų paminėti kelis naudingus patarimus, kurie padės jums išsirinkti reikiama, jums tinkančia skalbimo priemonę.
Būtinai visą laiką skaitykite etiketes ir produkto aprašymus. Nepagailėkite trupučio savo laiko, pasidomėkite kokia yra skalbimo priemonės sudėtis. Jeigu joje yra cheminių medžiaga, gamintojas privalo jas nurodyti. Todėl produkto apraše jūs tikrai rasite iš kokių medžiagų toji skalbimo priemonė pagaminta. Na, jeigu patingite skaityti ir nagrinėti aprašymą, dėmesį derėtų atkreipti į skiriamuosius ženklus. Jeigu sudėtyje yra cheminių medžiagų ant pakuotės gali būti nurodyti tam tikri skiriamieji paveikslėliai. Jų iš viso yra keturi. Juodai balta iliustracija apvesta ryškiai raudonu rombu. Jie gali reikšti, kad produktas tarp savo sudedamųjų dalių sąrašo turi toksiškų, pavojingų/dirginančių, ėsdinančių ar pavojingų vandens aplinkai medžiagų. Tad būkite atidūs, rinkitės atsakingai.
Derėtų vengti skalbiklių, kurie turi kvapą, geriau rinkitės bekvapes valymo priemones. Ir tai yra ne šiaip sau, nes valymo priemonių kvapas, nėra natūrali medžiaga. Tai reiškia, kad valymo priemonė tikrai turės cheminių medžiagų savo sudėtyje. Taip yra dėl to, nes tos cheminės medžiagos dėmių visiškai nevalo, jos tik užmaskuoja blogą kvapą.
Patartina vengti valymo priemonių, kurios esą turi anti bakterinių savybių. Kasdienei namų priežiūrai tai yra visai nebūtina, nes gali tik pažeisti jūsų sveikatą, dirginti plaučius, silpninti imuninę sistemą. Tokias savybes turinčias priemones dažniausiai naudoja ligoninėse ar tose patalpose kuriose gyvena itin aplinkos bakterijoms jautrūs žmonės.
Taip pat visada kritiškai vertinkite tai, kas parašyta ant pakuotės. Nebūkite naivūs ir netikėkite viskuo. Dažnai gamintojai bando apeiti galiojančius įstatymus, ir rašo taip jog paprastas žmogus gali suprasti visai kitaip ir pagalvoti, jog tas produktas yra visai geras. Ypatingai kritiškai vertinkite tokius teiginius kaip natūralus ar ekologiškas. Tiesa sakant ne daug produktų mūsų pasaulyje yra būtent tokie. Reiktų pasitikėti tik tada kai etiketėje pamatote tai įrodančius ženklus. Žinokite, kad patikimiausiu ženklu galite laikyti tokį, kuris priklauso nepriklausomoms organizacijoms.
Taigi, be buitinės chemijos, tiksliau be skalbimo miltelių – niekur. Aptarėme kelis esminius skirtumus tarp skysto skalbiklio, skalbimo rutulio ir cheminių skalbimo miltelių. Kokius rinktis, spręsti Jums patiems, tačiau darykite tai atsakingai. Nepasitikėkite aklai ir nepirkite bet ko.