Kampinės spintos – daugiau jokių nenaudojamų namų erdvių

administratorius/ October 9, 2014/ Buitinė technika/

Kampai visuomet asocijuojasi su nenaudojamomis erdvėmis, na nebent primena skaudžias vaikystės patirtis, susijusias su klūpėjimu ant žirnių, bet, greičiausiai tik iš vyresniųjų įspėjimų, pasakų ar girdėtų istorijų. Tačiau kampai galėtų būti panaudojami ne tik vaikų auklėjimui, bet ir daiktų talpinimui. Tai gali būti įgyvendinama įsirengiant kampinę spintą, tokiu atveju gal ir nebeliks kur siųsti prasikaltusius vaikus, tačiau erdvės panaudojimo atžvilgiu bus daug efektyviau.

Žinoma, gali būti įvairių rūšių spintos, skirtos tam tikriems poreikiams tenkinti. Vienas iš pritaikymo variantų – įmontuojama kampinė spinta, skirta drabužiams kabinti. Tai itin pagelbės, jei pagrindinė spinta yra perpildyta ir tiek palaikyti tvarką, tiek surasti reikiamus rūbus tampa sudėtinga. Šios spintos yra lengvesnės lyginant su tradicinėmis, pagamintos iš nedaug sveriančios medienos ir lengvai priderinamos prie kitų baldų.

Tačiau kampinė spinta gali būti ir svarbesnė interjero dalis. Priderinant dar dvi prie jau turimų dviejų kampo sienų, galima sukurti ir netikėtų dizaino sprendimų. Žinoma, reikia nutarti, kokio dydžio spintos reikia ir kokią įmanoma įrengti. Svarbiausias privalumas, kad tokia spinta niekuomet neatrodys „ne vietoje“ ar „ne į temą“, nes šis baldas – tarsi dalis kambario. Spintos viduje galima įrengti lentynas, kabyklas, o durų tipų spektras taip pat platus – gali būti dvejos, vienerios ar slankiojančios. Be to, paprasčiausias variantas – atvira spinta, tik šiuo atveju reiks rūpintis nuolatine spintos tvarka.

Jei nenorima daug investuoti, galima paprasčiausiai kampe įsirengti lentynas. Tam neprireiks nei daug išlaidų, nei pastangų. Daugumoje interjero parduotuvių galima rasti įvairių dydžių ar formų lentynų. Šis sprendimas paverčia kambarį jaukesniu ir funcionalesniu vienu metu. Na ir galiausiai, galima įsigyti kilnojamas spintas ar specialius maišus. Tai gali būti vieta, kurioje talpinami nereikalingi sezoniniai daiktai. Jei ši spinta talpinama ne pačioje matomiausioje vietoje, o už užuolaidų ar kitų baldų, ši laikina kampinė daiktų spinta negadins kambario aplinkos. Taigi, atsižvelgus į poreikius, namuose gali būti priderinta kilnojama, lengvai išardoma ar nuolatinė spinta, kuri ne tik nesumažins erdvės pojūčio, o padės užpildyti kambarį.