Kokį automatinį kavos aparatą pirkti: kavos aparatų rūšys

administratorius/ October 24, 2014/ Buitinė technika/

Kavos aparatas – pirkinys ilgam laikotarpiui, kuriam neretai reikia ilgiau pataupyti, todėl turėtų būti pasirinktas tinkamai. Šio prietaiso, kaip ir daugelio produktų, galima rasti įvairiausių tipų, kaip, pvz., automatiniai kavos aparatai namams, biurui, restoranams. Labai svarbu žinoti naudojimo paskirtį ir apimtis, mat, nuo to priklauso prietaiso galia, dydis. Juk, jei namuose paruošiami keli puodeliai kavos per dieną, itin galingas įtaisas nėra reikalingas. Tad, kaip nesuklysti renkantis kavos aparato rūšį?

Pastaruoju metu itin išpopuliarėjo kapsuliniai kavos aparatai, kurie pasižymi prieinama kaina, paprastu naudojimu ir įvairiomis kavos rūšimis. Toks automatinis prietaisas labiausiai skirtas namų naudojimui, kai kavos gaminimo apimtys nėra itin didelės. Priklausomai nuo poreikių, galima rinktis itin specializuotą kavos prietaisą, skirtą vien espresso kavai gaminti arba universalų, jei mėgiama kava su pieno puta latte bei cappuccino. Negana to, perkant kavos kapsules, taip pat galima pasirinkti iš daugybės skirtingų skonių su priedais, tokiais kaip karamelė, šokoladas, vanilė, tiems, kurie mėgsta įvairovę. Šie aparatai veikia žymiai tyliau, nes nėra malamos pupelės ir nesukelia net menkiausios netvarkos, mat vienam puodeliui naudojama viena kapsulė, kurios pakuotė tiesiog išmetama po naudojimo.

Visgi tradiciško kavos paruošimo būdo šalininkai, kai pupelės šviežiai malamos, užplikomos, turėtų rinktis automatinį kavos aparatą. Jis taip pat pasižymi plačiu funkcionalumu ir ruošia ne tik pasirinkto puodelio dydžio ar skirtingo stiprumo gėrimą, bet ir gali kaitinti pieną. Kai kurie automatiniai kavos aparatai netgi gali ruošti cappuccino kavą vienu paspaudimu ir nebereikia atskirai ruošti kavos bei kaitinti pieno. Tokiu aparatu ruošta kava pasižymi aukščiausia kokybe, nes yra šviežiai gaminama, paruošimo būdas visuomet tiksliai atitinka temperatūros ir kitus reikalavimus, todėl kiekvienas puodelis yra paruošiamas beveik idealiai. Be to, perkant kavos pupeles, o ne jau sumaltas, patiriamos mažesnės išlaidos. Taigi mėgstantiems kompaktiškumą, mobilumą ir itin paprastą pritaikymą vertėtų rinktis kapsulinį kavos aparatą, o štai vertinantys profesionalų kavos ruošimą – tradicinį automatinį kavos aparatą.