Ar daug kainuoja sveika gyvensena verslininkų akimis?

Gintare/ April 28, 2016/ Buitinė technika/

Daugelis norinčių pradėti sveikesnę gyvenseną, bet vis jai iki galo neįsipareigojančių visados randa įvairių priežasčių pasiteisinti – tai girdėjo, jog perėjimas prie žalio maisto išsekina organizmą, tai nuogąstauja, jog toks malonumas brangiai atsieina – Lietuvoje vaisiai ir daržovės gana brangūs, o ką dar kalbėti apie specialią įrangą šiems produktams apdoroti ar paruošti – įvairias sulčiaspaudes, maisto trintuvus, sėklų daigyklas, džiovintuvus ir taip toliau.

Tad verta pasidomėti žalio ir gyvo maisto technika ir jos asortimentu, kad įsitikintume, ar tikrai sveika gyvensena paprastam lietuviui vis dar yra prabanga?

Trintuvai. Bene pigiausiai vaisiams ir daržovėms apdoroti galima įsigyti maisto trintuvą. Juo patogiausia yra smulkinti vaisius ir uogas norint pasigaminti vadinamųjų smučių. Būna pirkti trintuvų komplektų, į kuriuos dar įeina kiaušinių plaktuvo antgalis arba dėžutė su ašmenimis, skirta kapoti daržovėms, riešutams ar kitiems produktams. Kadangi šiuo prietaisu galima apdoroti ne tik žalią maistą, bet ir pieno produktus, trintuvas geriausiai tiktų tiems, kurie prie sveikos mitybos žada pereiti tik iš dalies – derinant tiek žalią, tiek įprastą mitybą.

Daigyklos. Užkietėję žaliavalgiai negali apsieiti be sėklų ir želmenų daigyklų. Įvairios pupelės, žirniai, grūdai savo naudingiausias medžiagas išskiria tik sudygę – tad daigykla gali tapti puikiu pirkiniu norint pagerinti savo mitybą. Būna pirkti tiek nebrangių pavienių daiginimo stiklainiukų ar lėkštučių, tiek brangesnių kelių aukštų daiginimo sistemų.

Maisto džiovintuvai. Štai čia kiti jau gali pradėti galvoti apie sveiką mitybą kaip prabangą. Ir suprantama, kodėl: iš pirmo žvilgsnio atrodo – kam reikalingas brangus maisto džiovintuvas, kai mūsų senelės grybus ir obuolių skilteles puikiai sudžiovindavo ant kaitrios saulės vasarą? Žaliavalgis atsakytų, kad tai, ką pridžiovini vasarą, susivalgo per kelis mėnesius. Ką daryti toliau visą žiemą? Taigi šį prietaisą apsimoka įsigyti tik žaliavalgiams su „stažu“, kurie tikrai juo naudosis dažnai ir ne vienerius metus. Be to, maisto džiovintuvų gamintojo Hurom kaina – nemaža,  tad reikėtų gerai pasvarstyti, galite sau tai leisti ar ne.

Sulčiaspaudės. Tai taip pat gana universalus prietaisas, kaip ir trintuvai, nes jis naudingas visiems – tiek žaliavalgiams, tiek derinantiems skirtingas mitybos programas. Tačiau renkantis sulčiaspaudę verta pasidomėti jos kokybe ir išgaunamų sulčių skaidrumu. Štai, lėtaeigių sulčiaspaudžių, pavyzdžiui, Hurom kaina yra didesnė nei pigesnių įprastų sulčiaspaudžių, tačiau ir sulčių kokybė būna nepalyginamai geresnė.