Kaip parduoti pigiau, bet uždirbti daugiau?

Gintare/ May 3, 2016/ Buitinė technika/

Beveik kiekvienas verslininkas žino, kad jo įmonės ar veiklos sėkmė priklauso nuo jo sumanumo pirkėjams parduoti daiktą arba paslaugą. Pasiekti šį tikslą tikrai nėra taip paprasta, kad kaip atrodytų perskaičius šį sakinį. Pardavimų skatinimas, ar apskritai, prekės išleidimas į rinką, prasideda ir apima kur kas daugiau nei vieną aspektą: pradedant nuo strategijos ir pozicionavimo aiškaus numatymo, iki reklamos kūrimo, tikslinės auditorijos tyrimų ar laikas nuo laiko vis pasirodančių akcijų paskelbimo. Visas rinkinys elementų, darančių iš tiesų didelę įtaką verslininko sėkmei. Nuo to, kaip atsakingai pažiūrima į šiuos ir dar daugelį kitų aspektų, priklauso ir atsakymas į klausimą, tai pirks vartotojas prekę ar paslaugą, o gal visgi atsisakys jos?

Pardavimo procesas dažnai galėtų būti prilygintas dviem iš pirmo žvilgsnio priešingoms disciplinoms – matematikai ir kūrybai. Prieš parduodant tam tikrą daiktą ar siūlant pasinaudoti kokia nors paslauga, visi verslo objektai stengiasi tiksliai apskaičiuoti, ar apsimoka į rinką išleisti būtent tokios formos produktą, kada tai maždaug atsipirks ir kaip atsilieps įvairios nuolaidos bei akcijos jų pelnui? Be didžiausių tiesų, kad paprastai daugiausiai pinigų uždirba vidutinės vertės ir kokybės prekės ir paslaugos, galioja ir kitas triukas – nustatytos kainos sumažinimas. Kaip pavyzdys galėtų būti lėtaeigės sulčiaspaudės akcija. Iš pažiūros lėtaeigė sulčiaspaudė – tikrai ne kiekvieniems namams būtinas virtuvės įrenginys, tačiau ji suteikia ir labai daug naudos. Tad visus privalumus reikėtų akcentuoti siunčiant žinutę paprastam pirkėjui. Kita vertus, vartotojai – nekvaili. Jie puikiai suvokia, kad tokio įrenginio, kaip sulčiaspaudės, kaina nėra iš pigiausių, todėl reikia ieškoti kitos išeities. Tokiu atveju tinka lėtaeigės sulčiaspaudės akcija. Paskelbus ypatingą kainą, tikėtina, kad tokiu pasiūlymu susidomės ir pasinaudos daugiau žmonių. Taigi, verslininkas iš tokio sumanymo tik išloš. Nors ir sumažinęs sulčiaspaudės kainą, ją nupirks daugiau žmonių ir tas lėtaeigės sulčiaspaudės akcijos pasiūlymas ne už ilgo pritrauks papildomų pajamų.

Taigi, vienas iš paprastų, tačiau dažnai suveikiančių triukų verslininkams, yra akcijos. Paskelbus nuolaidą, produktu ar paslauga susidomi daugiau žmonių, natūraliai teigiamai kyla pajamų statistika. Tad nors ir keliais centais, tačiau mažesnė negu numatyta kaina leidžia uždirbti.