Kaip išsirinkti garų surinktuvą?

administratorius/ January 13, 2017/ Buitinė technika/

Garų surinktuvas yra vienas iš tų prietaisų, be kurių neįsivaizduojama šiuolaikinė virtuvė. Toks prietaisas namuose yra ne tik interjero detalė, bet ir atlieką labai svarbią namų vėdinimo bei garų surinkimo paskirtį. Nuolat gaminant maistą, kyla garai, sklinda nemalonus kvapas, o būtent gartraukis yra tas prietaisas, kuris valo orą virtuvėje. Tačiau išties sudėtinga išsirinkti tinkamą garų surinkimo prietaisą. Todėl kyla klausimas, kaip tai padaryti tinkamai? Kaip tokį prietaisą išsirinkti renovuojant virtuvę ar įsirengiant naują?
Pasirinkimas
Visada pradėkite paieškas nuo el.parduotuvių – virtualiose lentynose daug daugiau pavyzdžių ir dažnai išsamesni techniniai aprašymai. Renkantis tokį variantą, nereikia gaišti savo laiko važiuojant į specializuotas buitinės technikos parduotuves bei sukti galvą kaip tokį prietaisą parsigabenti į namus. Jūs paprasčiausiai taupote savo laiką, nes jums tinkančia ir patinkančia prekę galite išsirinkti tiesiog namuose. Platūs ir išsamūs aprašymai padeda geriau susidaryti įspūdį koks šiuo metu yra asortimentas, iš kokių variantų galima rinktis: https://www.b-a.eu/c1483/Garu-surinktuvai-Gartraukiai
Pakabinami ar įmontuojami
Pirmas sprendimas renkantis gartraukį yra tai ar jis tampa virtuvės akcentu ar tik funkcine detale, kurią norite paslėpti. Jei neturite prielankumo nei vienam dizaino tipui, galvokite apie funkcijas. Pakabinamas gartraukis yra gerai matomas, kaip ir matomi vamzdžiai iš jo einantys į ventiliacijos angą. Ar turėsite galimybę tvarkingai ir gražiai sutvarkyti perėjimus? Jei ne, geriau rinkitės įmontuojamą, tuomet viskas pasislepia spintelėse. Beje, įmontuojamas pasirenkamas ir tuomet, kai virtuvė yra maža. Įmontuojamas gartraukis užima mažiau vietos, be to, spintelėje dar telpa lentynėlė ir daiktų – mažoje virtuvėje kiekvienas centimetras yra svarbus. Todėl rinkitės atsakingai, nes juk šis sprendimas suteiks vizualinę pusiausvyrą jūsų virtuvės interjerui. Atsižvelgiant į garų surinktuvų pasiūlą, jūs tikrai galėsite įgyvendinti savo norus, kurie atitinka jūsų lūkesčius.
Filtras
Kad ir koks būtų geras filtras ir gartraukis, tai nereiškia, jog galite jį sumontuoti ir pamiršti. Ruošiant maistą susidaro riebalingi, drėgni garai, kurie dar dažnai turi ir nemalonų kvapą. Gartraukiuose sumontuotų filtrų paskirtis yra išvalyti orą. Pirmasis, išorėje sumontuotas filtras yra metalinis, jį reikia reguliariai plauti, kad neužsikištų skylutės. Užsikišus filtrui sumažėja trauka. Įjungus gartraukį po namus gali pasklisti nemalonus kvapas, o tai jau yra išties rimta problema.
Jei kambaryje nėra išvedimo į ventiliaciją, tuomet tenka naudoti filtrą su recirkuliacija. Tai nėra blogai, tiesiog naudojami specialūs filtrai su anglies pluoštu, jie išvalo orą ir sugrąžina į kambarį. Tačiau anglies filtrus reikia reguliariai keisti, bent kartą per metus, o gaminant intensyviai ir kartą per pusmetį. Todėl reikėtų apgalvoti, ar esate tam pasiruošę. O galbūt norite tokio sprendimo, kurį užtektų sumontuoti ir pamiršti. Viską reikia labai gerai apgalvoti.
Dizainas
Šiuo metu gartraukių kūrėjai pataikauja dizaineriams, tad parduotuvių lentynose galima pamatyti ne tik klasikinius, įprastų formų ir spalvų gartraukius, tačiau ir neįprastus, įvairiaspalvius. Taigi, kiekvienas norintis pritaikyti gartraukį prie virtuvės interjero, tikrai ras tinkamą variantą. Dėl to tikrai nereikia sukti galvos, tačiau visada bandyti išspausti geriausią ir įgyvendinti savo fantazijas. Žinoma, paprastose ir el.parduotuvėse ne visi variantai gali būti lentynoje, tačiau turint mintį ko jums tikrai reikia, galima užsakyti išskirtinį gartraukį. Tokiu atveju gali tekti palaukti, kol prekė bus pagaminta ir transportuota. Tačiau pradėjus remontą ar virtuvės renovaciją tikriausiai visi turi viziją ko reikės ir kaip viskas turės atrodyti. Taigi jau remonto pradžioje rekomenduojama išsirinti savo svajonių dizaino garų surinktuva. Taip bus sutaupomas laikas, o vėliau darbai vyks sklandžiai, nereiks jų stabdyti. Na, o jau darbams įsismarkavus jūs turėsite prekę savo rankose ir galėsite drąsiai montuoti.
Triukšmo lygis
Tai vienas labiausiai nuvertinamų parametrų, tačiau jei virtuvė yra bendroje erdvėje su svetaine ar valgomuoju, triukšmingas gartraukis gali būti nepatogus trukdis, neleidžiantis susikalbėti su šeimos nariais ar svečiais. Na, o jei gyvenate vieno kambario bute, kuriame svetainė yra miegamasis, o jis dar ir su virtuve jungiasi, tai gartraukio keliamas garsas gali būti nepakeliama našta. Tai gali trukdyti miegoti, jeigu kitas šeimos narys tuo metu gaminasi maistą. Todėl dėl to, renkantis gartraukį tai daryti reikia labai atsakingai. Prieš tai pasidomėti apie gartraukio savybes ir t.t. Kuo galingesnis gartraukis, tuo daugiau triukšmo jis skleidžia. Žinoma, yra specialių gartraukių su nuslopintu garsu, bet jie paprastai kainuoja gana nemažai. Įprasta, jog 50 db garsą skleidžiantis gartraukis yra laikomas garsiu, o 45 db garsą skleidžiantis gartraukis yra palyginti tylus. Mažiau triukšmo skleidžia gartraukis su išoriniu varikliu.
Taigi rekomenduojama garų surinktuvą rinktis el. parduotuvėje. Taip sutaupysite savo laiką bei rasite visą reikalingą informaciją vienoje vietoje. Dėl dizaino nereiktų nerimauti, nes šiomis dienomis jų yra įvairiausių, kiekvienam pagal poreikius ir norus pritaikomų variantų. Nepamirškite atsižvelgti ir pasidomėti apie šių prietaisų savybes, kad vėliau nekiltų trukdžių, kurie jums neleistų savo namuose jaustis patogiai.