Kaip išsirinkti garų surinktuvą?

administratorius/ January 13, 2017/ Buitinė technika/

Garų surinktuvas yra vienas iš tų prietaisų, be kurių neįsivaizduojama šiuolaikinė virtuvė. Nuolat gaminant maistą, kyla garai, sklinda nemalonus kvapas, o būtent gartraukis yra tas prietaisas, kuris valo orą virtuvėje. Tačiau kaip jį išsirinkti renovuojant virtuvę ar įsirengiant naują?

Pasirinkimas

Visada pradėkite paieškas nuo el.parduotuvių – virtualiose lentynose daug daugiau pavyzdžių ir dažnai išsamesni techniniai aprašymai. Todėl tai padeda geriau susidaryti įspūdį koks šiuo metu yra asortimentas, iš kokių variantų galima rinktis: https://www.b-a.eu/c1483/Garu-surinktuvai-Gartraukiai

Pakabinami ar įmontuojami

Pirmas sprendimas renkantis gartraukį yra tai ar jis tampa virtuvės akcentu ar tik funkcine detale, kurią norite paslėpti. Jei neturite prielankumo nei vienam dizaino tipui, galvokite apie funkcijas. Pakabinamas gartraukis yra gerai matomas, kaip ir matomi vamzdžiai iš jo einantys į ventiliacijos angą. Ar turėsite galimybę tvarkingai ir gražiai sutvarkyti perėjimus? Jei ne, geriau rinkitės įmontuojamą, tuomet viskas pasislepia spintelėse. Beje, įmontuojamas pasirenkamas ir tuomet, kai virtuvė yra maža. Įmontuojamas gartraukis užima mažiau vietos, be to, spintelėje dar telpa lentynėlė ir daiktų – mažoje virtuvėje kiekvienas centimetras yra svarbus.

Filtras

Kad ir koks būtų geras filtras ir gartraukis, tai nereiškia, jog galite jį sumontuoti ir pamiršti. Ruošiant maistą susidaro riebalingi, drėgni garai, kurie dar dažnai turi ir nemalonų kvapą. Gartraukiuose sumontuotų filtrų paskirtis yra išvalyti orą. Pirmasis, išorėje sumontuotas filtras yra metalinis, jį reikia reguliariai plauti, kad neužsikištų skylutės. Užsikišus filtrui sumažėja trauka.

Jei kambaryje nėra išvedimo į ventiliaciją, tuomet tenka naudoti filtrą su recirkuliacija. Tai nėra blogai, tiesiog naudojami specialūs filtrai su anglies pluoštu, jie išvalo orą ir sugrąžina į kambarį Tačiau anglies filtrus reikia reguliariai keisti, bent kartą per metus, o gaminant intensyviai ir kartą per pusmetį.

Dizainas

Šiuo metu gartraukių kūrėjai pataikauja dizaineriams, tad parduotuvių lentynose galima pamatyti ne tik klasikinius, įprastų formų ir spalvų gartraukius, tačiau ir neįprastus, įvairiaspalvius. Taigi, kiekvienas norintis pritaikyti gartraukį prie virtuvės interjero, tikrai ras tinkamą variantą. Žinoma, paprastose ir el.parduotuvėse ne visi variantai gali būti lentynoje, tačiau turint mintį ko jums tikrai galima užsakyti išskirtinį gartraukį.

Triukšmo lygis

Tai vienas labiausiai nuvertinamų parametrų, tačiau jei virtuvė yra bendroje erdvėje su svetaine ar valgomuoju, triukšmingas gartraukis gali būti nepatogus trikdis, neleidžiantis susikalbėti su šeimos nariais ar svečiais. Kuo galingesnis gartraukis, tuo daugiau triukšmo jis skleidžia. Žinoma, yra specialių gartraukių su nuslopintu garsu, bet jie paprastai kainuoja gana nemažai. Įprasta, jog 50 db garsą skleidžiantis gartraukis yra laikomas garsiu, o 45 db garsą skleidžiantis gartraukis yra palyginti tylus. Mažiau triukšmo skleidžia gartraukis su išoriniu varikliu.