Indukcinė kaitlentė – kaip ji veikia?

administratorius/ April 3, 2017/ Buitinė technika/

Indukcinė kaitlentė – pagal naujausias technologijas sukurtas elektrinės kaitlentės variantas. Iš išvaizdos ji niekuo nesiskiria nuo įprastos elektrinės kaitlentės su stiklo keramikos paviršiumi, tačiau jos veikimas pagrįstas visiškai kitokiu principu.

Indukcija yra kaitinimo režimo tipas, paremtas elektromagnetine jėga, kuri yra sukuriama tarp kaitlentės paviršiaus ir ant jo esančio indo. Indukcinėse kaitlentėse yra įmontuoti ne kaitinimo elementai kaip įprastoje elektrinėje kaitlentėje, bet indukcinės ritės, kurios šilumą generuoja tik toje vietoje, kur kaitlentės jutikliai fiksuoja indą. Taigi kaista ne kaitlentės paviršius, o tik indas, kuriame gaminate.

Indukcinės kaitlentės yra brangesnės už kitus variantus, tačiau žymiai ekonomiškesnės, saugesnės ir patogesnės, todėl tikrai verta į ją investuoti. Pirmiausia, ant šios kaitlentės maistą pagaminsite greičiau, nes pasirinkta galia ir temperatūra pasiekiama iš karto, nereikia laukti, kol įkais, o šiluma kaupiasi pačiame inde, pati kaitlentė aplink indą nekaista, todėl tai dar labiau sutrumpina gaminimo laiką. Nukėlus indą nuo kaitlentės arba baigus gaminti šilumos tiekimas iškart nutrūksta, o kaitlentėje nėra liekamosios šilumos, ji iškart būna vėsi. Tai pirmiausia saugumo klausimas, nes nėra galimybės Jums arba vaikams nusideginti. Indukcinė kaitlentė „atpažįsta“ indo dydį, todėl net gamindami mažame inde ant didelės kaitinimo zonos, esate tikri, kad kaista tik indas, energija nešvaistoma, o saugumas išlieka. Dar vienas ir ne mažiau svarbus požymis – indukcinę kaitlentę lengva valyti, jei gaminamas maistas išbėga arba prityška, jis nepridega, nes kaitlentės paviršius yra vėsus, todėl užtenka nuvalyti švelnia drėgna šluoste, nereikia net jokių cheminių valiklių.

Taigi renkantis kaitlentę neskubėkite rinktis pigiausio varianto, geriau investuokite į indukcinę kaitlentę, nes tai – ekonomiškiausias ir kokybiškiausias pasirinkimas Jūsų virtuvei.