Kaip išsirinkti kavos aparatą biurui?

administratorius/ December 17, 2019/ Buitinė technika/

Mėgstate pradėti ryta nuo gardžios kavos puodelio, tačiau jau pabodo kavoje jausti neištirpusius tirščius? Jei taip tai jums pats laikas įsigyti naują kavos aparatą. Šiais laikais jų pasirinkimas itin didelis, todėl pasiklysti prekių gausoje nesunku. Žemiau rasite keletą patarimų kaip išsirinkti jums tinkamą kavos aparatą.

Automatinis kavos aparatas

Tai pats moderniausias ir turbūt pats brangiausias aparatų tipas, kuris vieno mygtuko paspaudimu už jus šviežiai sumals kavos pupeles, jas supresuos bei užplikys vandeniu tiesiai jums į puoduką. Tokie kavos aparatai dažniausiai turi kelias kavos funkcijas, todėl ja mėgautis galės ir tie, kurie mėgsta Latte, Cappuccino ar kitas kavos rūšis. Papildomos funkcijos Jums ne tik įpils pieną, bet jį karštu slėgiu pavers skania ir puria pieno puta, todėl Jūsų mėgiama kava bus tarsi iš tikros baristos rankų. Tokios rūšies aparatai itin lengvai ir suprantamai valdomi bei nesunkiai valomi. Jums tik reikia, pasibaigus vandeniui ar kavos pupelėms, papildyti aparatą ir kelių mygtukų paspaudimu vėl galėsite mėgautis gardžia ir šviežia kava. Valymas susideda ir poros punktų. Visų pirma tai tirščių konteinerio valymas. Tai, priklausomai nuo to kiek daug kavos išgeriate, nėra labai dažnas procesas. Jei į dieną išgeriate bent 2 puodelius kavos tai tirščių talpa tenka valyti tik kartą į savaitę. Žinoma tai preliminarus pasakymas, nes skirtingi kavos aparatų gamintojai skirtingai ir paskirsto reikalingas talpas. Sekantis valymo etapas tai nukalkinimas. Šis procesas reikalingas norint užtikrinti, kad aparatas veiktų ne vienerius metus. Tačiau kaip ir visi geri dalykai, taip ir šis turi minusą – kaina. Tokio tipo kavos aparatai labai palengvina proceso eigą, tačiau už tai tenka sumokėti nemažą pinigų sumą. Kainos gali svyruoti nuo 500 eurų iki net 2000 eurų.

Pusiau automatinis kavos aparatas

Tai panašaus principo kavos aparatas kaip ir prieš tai minėtas, tačiau prisideda keletą papildomų mechaninių žingsnių. Norint paruošti kavą šiuo aparatu būtinas dar vienas papildomas įrenginys, kuris kavos pupeles sumaltų ir subertų į specialų kaušelį. Tuomet pripildytą kaušelį būtina supresuoti specialiu įrankiu bei lengvu mostu pritvirtinti prie kavos aparato. Paspaudus mygtuką pradedamas vandens pylimas, kuris sustabdomas kai Jūs patys to norite. Po kiekvieno kavos gaminimo proceso būtina ištuštinti kaušelį bei jį gerai praskalauti. Pagaminta kava niekuom nesiskiria nuo kavos pagamintos automatiniu būdu, tačiau pats procesas trunka ilgiau bei reikalauja papildomų žingsnių. Jei norite mėgautis kava su pieno puta, tai tokiu atveju galima įsigyti aparatą kuris turėtų papildomą šlangelę, pro kurį pučiami karšti garai. Garų pagalba pienas išsiplaka ir įgauna putų pavidalą. Tačiau šiam procesui reikalingas dar vienas atskiras puodelis su pienu, o tai tik dar labiau prailgina valymo ir priežiūros procesą. Tokio tipo kavos įrenginiai kainuoja kur kas mažiau nei prieš tai minėtas. Kaina prasideda nuo 100 eurų ir gali siekti kelis šimtus eurų, ir tai beveik 5 kartus pigesnis variantas kavai gaminti.

Taigi, renkantis kavos aparatą svarbu nuspręsti kokią pinigų sumą galite jam leisti bei kokio kavos gaminimo proceso Jūs tikitės. Norintiems sutaupyti ir nebijantiems įdėti šiek tiek daugiau pastangų rekomenduojama įsigyti pusiau automatinį įrenginį, o žmonėms, kurie nori tiesiog poros mygtukų paspaudimu mėgautis gardžia kava rekomenduojama įsigyti automatinį kavos aparatą.