You are currently viewing Buvo sunki darbo diena – kas padėtų atsipalaiduoti?

Buvo sunki darbo diena – kas padėtų atsipalaiduoti?

Nieko nuostabaus, kad dirbant tiek sudėtingą darbą, tiek ir tą, kurį labai mėgstame ir mylime, po ilgos dienos neišvengiamai susiduriame su nuovargiu, įtampa, stresu, o kūnas bei mintys reikalauja poilsio. Laikui bėgant susikaupusios sunkios emocijos akivaizdžiai mažina darbo efektyvumą. Tad kokiais būdais galime sau padėti ir sugrįžti į motyvacijos kupiną naują darbo dieną?

Kaip padėti darbe?

Dažniausiai stresinės situacijos įvyksta būtent darbo aplinkoje, tad labai svarbu išmokti padėti sau. Didelę įtaką darbo našumui ir nuotaikai, be jokios abejonės, daro ir fizinė savijauta. Tad būtų puiku atrasti laiko judėjimui, keliems fiziniams pratimams – ypač tuo atveju, jei dirbate sėdimą darbą. Pramankštinkite rankas, kojas, pečių juostą. Tuo tarpu dirbant prie kompiuterio, svarbu pailsinti akis: pažiūrėti į tolį pro langą, trumpam jas užmerkti ir atlikti kitą efektyvią akių mankštą. Jei patiriate įtampą, skirkite dėmesio kvėpavimui. Be to, nepamirškite gerti pakankamai vandens! Tai labai svarbu bendrai savijautai ir efektyviam darbo procesui.

Meditacija ir muzika

Sugrįžę į namus leiskite atlikti sau bent kelis jūsų mėgiamus ritualus. Tai galėtų būti jūsų mėgstama, raminanti, atpalaiduojanti muzika ir meditacija. Jei turite galimybę, kuo daugiau laiko praleiskite gryname ore, pamedituokite terasoje ir pan. Atraskite savo būdus. Pavyzdžiui, puikia atsipalaidavimo, nusiraminimo, geros energijos ir įkvėpimo priemone galėtų tapti vėjo varpeliai ir jų skleidžiami muzikos garsai. 

Vandens malonumai ir mėgiamos procedūros

Jei esate iš tų, kurie atsipalaiduoja ir pabėga nuo rutinos leisdami pailsėti kūnui – pasinaudokite atpalaiduojančia šilto vandens vonia arba pasidžiaukite maloniomis procedūromis. Išmėginkite aromatinę vonią su eteriniais aliejais arba jūros druska. Taip pat nusiraminti ir atsigauti padeda veido, kojų procedūros, įvairios atpalaiduojančios kaukės, kremai, losjonai ir kt. 

Šalin ekranus! Skaitykite knygą

Šiuolaikiniu gyvenimo tarpsniu labai daug laiko praleidžiame prie ekranų ir ypatingai darbo vietoje. Akivaizdu, kad tai vargina. Tad pravartu vakarais vietoj televizoriaus ir išmaniųjų telefonų į rankas paimti knygą, romaną, detektyvą ar kitą dominantį skaitinį. Įrodyta, kad tai teigiamai nuteikia ir padeda lengviau užmigti. O geras nakties miegas įtakoja ir naują dieną!