Įmonių formos ir jų steigimas

administratorius/ January 15, 2015/ Darbas, Informacija/

Ar esate susidūrę su situacija, kai kokiam nors asmeniui, per trumpą laiko tarpą, dažnai tenka atsiliepti į skambučius ir tuomet juokais jam sakoma: „gal verslininkas būsi?“. Kartais iš verslininkų ciniškai pasijuokiama: „etika – tai, kas lieka verslo vadovėlio pratarmėje“, o „verslas – tai kitų žmonių pinigai“. Dar sakoma, kad nusikaltimas yra logiška (apgalvota) poelgio tąsa, kuri ne retai teisėtame versle laikoma visiškai suprantama ir pateisinama. Kokie mes kandūs verslininkų atžvilgiu. Bet taip yra todėl, kad sąmoningai ar nesąmoningai, bet visgi jiems pavydime. Tai viena iš svajonių profesijų. Verslininkais tampa galvoti žmonės, kurie kartais būna net nebaigę mokyklos ar be aukštojo išsilavinimo. Tačiau jie turi talentą įdarbinti pinigus. Verslininkai labai rizikuoja, stambiai investuoja ir mėgaujasi saldžiais savo darbo vaisiais. Jeigu pasiseka, jie gali mėgautis nepriklausomybe nuo darbo valandų ar viršininko. Žinoma, nuskambėjo fantastiškai, neįtikimai gerai, verslininkai dabar matyt neigiamai linguoja galvomis, nes kelias į sėkmę nėra toks paprastas. Reikia daug karčių šaknų prakąsti, kol galiausiai pradedi mėgautis saldžiaisiais vaisiais. Taigi, jeigu jau pasiryžtumėte tapti verslininkais ir įsteigti savo įmonę, štai trumpa įmonių steigimo ir formų atmintinė.

Uždaroji akcinė bendrovė (akronimas – UAB) – tai ribotos civilinės atsakomybės privatusis juridinis asmuo. UAB įmonės įstatinis kapitalas (minimaliai – 2895.14 Eur. / 10 tūkst. Lt.) yra suskirstytas į dalis, kurios vadinamos akcijomis.

UAB PVM mokėtoju privaloma registruotis kai UAB atitinka įmonės PVM mokėtojos kriterijus: jeigu atlygis už parduotas prekes per 12 mėnesių viršija 44874.64 Eur. (155 000 Lt.) (išskyrus transporto priemonių pramonę); jeigu asmuo valdo keletą įmonių ir jų bendras atlygis per 12 mėnesių viršija 44874.64 Eur. (155 000 Lt.); ir jeigu asmuo Lietuvoje įsigyja prekes iš kitų ES valstybių narių (išskyrus naujas transporto priemones ir prekes, kurios apmokestinamos akcizais), kurių vertė per kalendorinius metus viršija 10132.98 Eur. (35 000 Lt.).

Viešoji įstaiga (akronimas – VŠĮ), pagal Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų (ir kitus) įstatymus įsteigtas pelno nesiekiantis ribotosios civilinės atsakomybės viešas juridinis asmuo. Kuris tikslingai tenkina viešuosius interesus ir vykdo įvairią visuomenei naudingą veiklą. Steigėjais paprastai tampa valstybės ar savivaldybės institucijos ir kiti asmenys, kurie iš įstaigos veiklos nesiekia naudos sau.

Individualioji (arba personalinė) įmonė (akronimas – IĮ) – tai neribotos civilinės atsakomybės privatus juridinis asmuo. Ši įmonė priklauso vienam, tik fiziniam, asmeniui arba šeimai, kurios tikslas, vykdant įstatymams neprieštaraujančią komercinę ūkinę veiklą, siekti pelno.

Įmonių steigimas  – tai ilgas procesas, kuris reikalauja atidumo, nuoseklumo ir ryžto, tačiau verslininkai turi visas šias savybes, o jeigu esate tik naujokas šioje srityje, visada galite pasitelkti į pagalbą profesionalius įmonių steigimo konsultantus.