Esu verslininkas, kuriam reikia gerų darbuotojų

administratorius/ December 28, 2015/ Darbas, Organizacijos/

Artėjant 2016 – ugninės beždžionės metams – prisimenu šiuos metus su tyliu pasididžiavimu savimi. Esu jaunas verslininkas, kuris šiemet įsteigė komunikacijos įmonę ir, kas be ko, susidūrė su visa lavina problemų, neaiškumų ir abejonių. Visa laimė, sveikas protas bei patikimi darbuotojai neleido mano verslui patirti tikro fiasko, o tik paskatino vystytis, augti bei finansuoti į verslo tobulėjimą. Visgi, turiu pripažinti, jog atsirinkti lojalius ir tinkamus darbuotojus buvo tikrai sudėtinga.

Mano nedidelė, bet nepamirštama jauno verslininko patirtis, jau spėjo įrodyti, jog bet kokios veiklos verslas priklauso ne vien tik nuo protingų, mano, kaip verslininko, sprendimų, tačiau ir nuo pačios organizacijos vidinės aplinkos – žmonių ir jų tarpusavio nuostatų, įsitikinimų ir pan. Tad, dar prieš pradėdamas verslą, žinojau, jog manoji personalo paieška bus atsakinga ir gana reikli.

Visų pirma, pamirškite tas senas taisykles, kuomet darbuotojas jaučiasi atvykęs į apklausų įstaigą. Jūsų, kaip darbdavio ir klausinėjančio žmogaus, viršenybė neturėtų būti rodoma, juk svarbiausia sudaryti patogią, jaukią atmosferą, kurioje žmogus atsiskleistų, koks jis esąs iš tikrųjų. Dabar XXI amžius, personalo paieška nevykdoma „žaibiškas klausimas ir šviesos greičio atsakymas“ – reikia orientuotis į draugiškai dalykišką pokalbį, kurio metu, sugebama išgauti visa reikalinga informacija humaniškais būdais.

Antra, kompetencijos ir asmeninės nuostatos, žmogaus, dalyvaujančio darbo pokalbyje, negali būti ignoruojamos. Jas reikia kuo aiškiau apsibrėžti. O kad tai būtų pasiekta, patarčiau neapsiriboti vien tik tiesioginiais klausimais, į kuriuos atsakymas būtų tik taip arba ne. Venkite uždarumo. Verčiau domėkitės apie dalykus, išsilavinimą, žinias, nuomonę, užduodami jiems klausimus, kaip, kada, kodėl, dėl ko, Jūsų manymu, ką darytumėte ir pan. Tokiu būdu sužinosite kur kas daugiau naudingų aspektų apie pretendentą.

Na ir žinoma, jos didenybė mandagumas. Kokia bebūtų personalo paieška, jos rezultatas visuomet vienas – atrinktas asmuo turi pasižymėti supratingumu, būti mandagus ir elgtis etiškai. Be šių, atrodytų ne itin žymių savybių, nė iš vietos, nes jos yra kur kas svarbesnės, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Taigi, nors ir esu jaunas verslininkas, jau dabar, prieš naujų metų pradžią, noriu visiems patarti ir pasidalinti savo nedidele, bet mano manymu, vertinga, patirtimi – rinkitės sau darbuotojus atsakingai. Neignoruokite personalo paieškos eigos ir taisyklių, nes ir atrinktas geras darbuotojas gali garantuoti šviesią jūsų verslo ateitį.