Koks žmogus gali tapti projektų vadovu?

administratorius/ January 11, 2016/ Darbas/

Turbūt retas kuris nesvajoja turėti gero, įdomaus darbo ir kiekvieną rytą prie kompiuterio dirbti sėstų tik su šypsena. Skamba kaip fantazijos? Jei lig šiol tokios kalbos apie „svajonių darbą“ tebuvo lyginamos daugiausiai su scenos žmonių, aktorių, dainininkų, pareigomis, arba direktorių, kurie, natūralu, yra patys sau šeimininkai, tai šiandien vis dažniau džiaugtis išskirtine ir malonumą teikiančia veikla gali ir projektų vadovai. Nors šiam darbui reikalingas itin energingas, racionalus žmogus, pasiryžus apsiimti ir kūrybingai vykdyti projektus, galima sulaukti išties didelio užplūstančio džiaugsmo. Žinoma, projektų vadovais tampa ne visi, na bent jau iš pat pradžių, karjeros starte, bet vėliau, stengiantis, tobulėjant ir daug dirbant, pasisekimo tikrai sulaukiama.

Visgi, vienas svarbiausių dalykų, kuriuos būtina pabrėžti vos tik pradėjus bet kokias kalbas apie šias pareigybes yra projektų vadovų atranka. Ypatingas dėmesys išsilavinimui, patirčiai bei asmeninėms savybėms – tokie aspektai bandomi išsiaiškinti darbo pokalbio metu.

Tinkamas ar ne, apie pretendentą sprendžia aukštesnieji ar senesni įmonės ar organizacijos nariai. Labai dažnai vadovų paieška užsiima ir ją paprašyti vykdo personalo atrankos specialistai. Jie puikiai išmano darbo rinkos situaciją, žino, kokių kompetencijų turi turėti įvairių specialybių darbuotojai. Aiškūs bruožai ir ypatybės leidžia jiems surasti darbuotoją, taupant užsakovų laiką ir pinigus. O ką reikėtų žinoti visiems tiems, kurių neapleidžia mintis vieną dieną ant savo kabinetų durų išdidžiau pasirašyti „projektų vadovas“?

Pateiksime keletą patarimų ir savybių, kurios būtinos projektų vadovui:

  1. Komunikabilumas – kad ir kaip dviprasmiškai šią savybę šiais laikais vertina žmonės, iš tiesų, be jos – nė iš vietos. Projekto vadovų darbas grindžiamas betarpišku bendravimu visas valandas, kol jis yra darbe, todėl mokėjimas bendrauti, mandagus tonas, net melodingas balso tembras yra privalomas, užimant šias pareigas.
  2. Greita reakcija ir racionalumas – beveik visais atvejais projektų vadovas yra atsakingas už kitus asmenis ar projektus, todėl darbų planavimas, pasiremiant sveiku protus ir staigus reagavimas į rinkos, mikro bei makro aplinkų pokyčius neišvengiamai yra būtina kompetencija.
  3. Darbštumas – nors daugelio profesijų asmenys pasakytų, jog darbštumas svarbus dirbant bet kokį darbą, projektų vadovai privalo ypač apsikaustyti kantrybe ir motyvacija dirbti net ir savaitgaliais. Itin dinamiškas vadovų darbas neretai pasiglemžia net ir taip brangias laisvalaikio valandas.
  4. Gebėjimas valgyti krizę – vadovų atranka yra ta vieta, kurioje patikrinama, ar nepasisekus projektui, žlungant numatytam veiksmų planui, vadovas sugebės suvaldyti padėtį, ją stabilizuoti. Liaudiškai vadinamas „šaltas protas“ – primigtinai reikalaujama projektų vadovo kompetencija.

Tad, kad ir koks patrauklus kartais atrodyti projektų vadovų darbas, prieš pasineriant į šią veiklą, reikėtų labai gerai pasverti, ar tikrai tai skirta Jums. Būtinų kompetencijų rinkinys ir asmeninės savybės, glaudžiai susijusios su nuoširdžiu noru tobulėti ir dirbti komandoje – tai tikroje projektų vadovų sėkmingos karjeros formulė.

Daugiau informacijos: