Drėgmės matuoklis – termometras. Svarbus prietaisas buityje bei darbe

Lina/ June 30, 2016/ Buitinė technika, Darbas/

Vidaus patalpose oro drėgmės kiekis visuomet nepastoviai svyruoja, todėl šiltuoju metu sezonu ar per didesnius šalčius oras tampa lyg iš dykumos. O šildant orą ir nevedinant patalpos gaunasi šiltnamio efektas, kai oras tampa per daug drėgnas ir tiesiog panašus į pelkę. Pirmieji požymiai, kad kažkas ne taip su patalpų oro drėgme pasijaučia ryte, kai tik prabundame jaučia sausumą gerklėje, atrodo lyg ji perštėtų, Žinoma, troškulį galima numarinti užgėrus stikline vandens, bet vis tiek viskas kartojasi. O per didelis drėgmės kiekis pasijaučia tuomet, kai atsikeliama užgulta nosimi, kostime bei per dažnai čiaudime. Todėl būtina imtis saugumo priemonių, nes žmogaus organizmas imlus viskam, todėl reikia saugotis net ir oro. To prevencija yra drėgmės matuoklis – termometras arba kitos priemones, kurios padeda normalizuoti oro drėgmės kiekį patalpoje.
Sausą orą visuomet reikia drėkinti, tuomet geriausias būdas miegamajame pasistatyti oro drėkintuvą, kuris vandens garų pagalba drėkina orą. Panaudojus vos kelis kartus per parą iš karto pastebimi yra skirtumai, tuomet ir oda paskaistėja, plaukai pradeda žvilgėti. Oro drėgmės matuoklis – termometras padeda išmatuoti ar yra normalus drėgmės kiekis, jeigu taip, tuomet pakartotinai galima drėkintuvą naudoti tuomet, kai vėl jaučiamas oro sausumas.
Medikų rekomendacijos būtų patalpoje nuolatos palaikomas 40-60 procentų drėgmės lygis. Toks rodiklis yra moksliškai nustatytas ir geriausias žmogaus sveikatos atžvilgiu. Jeigu kambaryje oras yra per sausas, tada mes jaučiame, kad mums džiūsta burna, nosies gleivinė, dažnai skauda akis, nes jos taip pat sausėja. Pleiskanoja oda, lūžinėja plaukų galiukai, prastėja miegas, netgi imuninė sistema, dėl ko galima lengviau susirgti gripu arba sloga. Išsausėjęs oras įtakoti gali netgi aplinką. Medines sienas, grindis, baldus. Dėl sauso oro tose vietose gali atsirasti plyšiai, sutrūkinėti apdaila ir t.t.
Jeigu drėgmės matuoklis – termometras rodo, kad oras yra per drėgnas, tuomet teks vedinti patalpas arba įsigyti oro sausintuvą, kuris taip pat efektingai sausina orą, pernelyg nepersistengdamas. Tik pastebėjus pirmąsias balas ant palangių ir didesnį vandens kiekį ant langų reikia atverti langus, ir vedinti patalpas arba įsigyti oro sausintuvą. Taip apsisaugosite nuo ligų, kurias sukelia per drėgnas iš šaltas oras ir žinoma namų siaubo — pelėsio. Tačiau kyla klausimas, iš kur atsiranda ta perteklinė drėgmė? Žmonės gyvendami kasdieniška gyvenimą, patys sukuria tą drėgmės perteklių, kuris vėliau tampa lengvai pastebimas arba juntamas. Kiekviena diena žmogus būdamas tam tikroje patalpoje pats išgarina nemaža drėgmės kiekį, taip pat kasdienis maisto gaminimas, garai. Prausdamiesi po dušu, vonioje, skalbdami ir džiovindami drabužius ir net gi kvėpuodami. Vis dar yra drėgmės sukėlejai.
Dar yra vienas variantas drėgnam orui mažinti jūsų namuose. Galima kiekvieną dieną bent kelis kartus praverti langus ir juos atidarius palikti bent kurį laiką. Koks atvejis gali duoti trumpalaikę naudą, tačiau norint pasiekti ilgalaikę (išnaikinti nuo drėgmės atsiradusį pelėsį ar sumažinti pertekline drėgmę) to gali neužtekti. Tokiu atveju reikia pasinaudoti oro drėgmės surinkėju. Vis dėl to, jeigu nenorite šio prietaiso naudoti, bet drėgmė jums nepatinka ir pasiryžtate atidarinėti langus, reikia įvertinti kelis dalykus. Ar šaltuoju metų laiku jūs tikrai norėsite taip dažnai atidarinėti langus. Juk tuo metu yra šildymo sezonas, o juk nesinori šilumos, už kuria mokate pinigus, paleisti į orą. Kiekvieną kartą palikus atidaryta langą ir vėl jį uždarius, kambarį reikia prišildyti iki tinkamos temperatūros. Ir taip kiekvieną kartą. Tada kitas dalykas, ar jūs ir jūsų namiškiai norės stovėti netoliese praviro lango, ką tik išėjus iš dušo ar šiaip sušilus. Tokiu atveju padidėja tikimybė peršalti ar susirgti rimtesnėmis ligomis. Taigi, visais atvejais rekomenduotina rinktis drėgmės surinkėja, negu šalti prie atidaryto lango.
Drėgmės matuoklis – termometras dabar yra naudojamas ne tik profesionalų, bet ir paprastų žmonių, nes jį galima įsigyti specializuotose parduotuvėse. Jų yra įvairių tipų bei kainų, bet visuomet siūloma rinktis brangesnį variantą vien dėl tikslumo. Bet atminkite, kad idealiausias oro drėgmės kiekis yra 45 — 50 procentų.