Gido profesija – vis dar madinga ar tai jau pasenęs verslas?

Gintare/ November 29, 2016/ Darbas/

Daugelis mėgstame keliauti ir turbūt ne kartą pagalvojome, kaip būtų šaunu nedirbti, nesimokyti, bet visą laiką keliauti. Gidas – tai yra ta profesija, kuri visa tai leidžia. Tiesa, kad ir koks puikus iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti gido darbas, iš tiesų tokia profesija turi ir savų minusų.

Nepasenusi profesija

Tam, kad taptum gidu, nereikia baigti jokių specialių mokslų. Žinoma, turizmo ir rekreacijos specialybę pabaigę asmenys turi daugiau galimybių įsidarbinti turizmo agentūrose ir vėliau tapti gidais. Tačiau, kaip ir kiekviena taisyklė, tai irgi turi savų išimčių. Labai daug žmonių gidais tampa tiesiog kurį laiką intensyviau pasimokę apie atitinkamos šalies kultūrą, miestus, istoriją, žmones, sužinoję ir sukaupę įdomių faktų. Nors paskutiniu metu apie gidus išgirstama vis mažiau, mat organizuojamos poilsinės kelionės į Rodą, Egiptą, Turkiją ar kitus kraštus, visgi, išlieka nemaža dalis asmenų, kuriems patinka keliauti ir tuo pat metu sužinoti ką nors naujo, nepatirto, iki šiol nežinoto. Dėl tokios, gana nemažos grupės visame pasaulyje vis dar paklausos nepraranda gidai. Jie organizuoja įvairaus pobūdžio ekskursijas. Taip pat vieni gidai veda ekskursijas gimtąja kalba, kiti – užsienio (anglų, rusų ir kt. Taigi, kitaip tariant, įvairių tautybių gidai darbo turi visuose pasaulio kampeliuose.

Profesijos privalumai ir trukumai

Vienas pagrindinių gido darbo privalumų – tai galimybė aplankyti įvairias pasaulio šalis, pažinti jos turtus, žmones, paragauti vietinių gaminamo nacionalinio maisto. Be to, visos išvykos, poilsinės kelionės į Rodą ar kitur nebūna vienodos (nors galbūt ir planuojamos pagal tą patį scenarijų). Iš tiesų, išsiruošus į ekskursiją, gidui kaskart nutinka kas nors nenumatyto, naujo, smagaus ar net priverčiančio išsigąsti. Natūralu, juk kiekvieną kartą vykstama su naujais, nepažįstamais žmonėmis, tiksliau, ištisomis jų grupėmis. Deja, smagų ir labai dinamišką gido darbą dažnai lydi ir vienas esminis trūkumas. Toks žmogus retai būna namuose. Jei jis turi šeimą ar vaikų, jie retai kada matys savo mamą ar tėtį gidą, vien dėl to, kad jis bus ekskursijoje ir dirbs kažkur už tūkstančių kilometrų.

Bet kuriuo atveju, gido darbas kaip verslas ir šiandien vis dar gajus. Tiesa, ne visi gali ir nori dirbti tokį darbą, tačiau tie, kas visgi pasiryžta – jų laukia nuotykiai.