Apgaulingi darbo pasiūlymai internete – įspėjame!

administratorius/ February 15, 2019/ Darbas/

Technologijų laikais, dažnas žmogus naujos darbo vietos ieškosi internetu. Skelbimų portaluose randame platų įvairių darbų pasirinkimą, tačiau, toli gražu ne visi jie yra tokie, kokie pasirodo iš pirmo žvilgsnio. Juk kiekvienas darbdavys darbo pasiūlymo tekste gali savo įmonę pristatyti kaip svajonių komandą. Kaip mums neapsigauti ir kaip atpažinti už darbo pasiūlymo pasislėpusį sukčių?

Šis gidas yra ypatingai aktualus moksleiviams, nepilnamečiams ir studentams, kadangi būtent tais asmenimis, kurie neturi daug patirties, nedori darbdaviai mėgsta manipuliuoti labiausiai.

  1. Pernelyg aukštas atlyginimas, per geros darbo sąlygos

Be abejonės, visi norime gauti kuo geresnį darbą. Ilgametė praktika rodo, kad be darbo patirties, išskirtinių sugebėjimų nerealaus darbo pasiūlymo Jūs dažniausiai nesulauksite. Visgi, kartais internete pasklinda tokie darbo skelbimai, kuriuose nežinoma įmonė žada aukštą darbo užmokestį. Tai nebūtinai reiškia, jog už pasiūlymo slypi apgaulė, bet sunerimti ir daugiau dėmesio informacijos rinkimui Jūs turėtumėte skirti. Galbūt toks atlyginimas naudojamas pritraukti reikiamus darbuotojus, bet atėjus į darbo pokalbį toks įsipareigojimas patvirtinamas tik tais žodžiu, o ne raštu. Patiklus darbuotojas gali sutikti su tokiu darbdavio pažadu, bet atėjus algų dienai, jo lūkesčiai gali likti neišpildyti. Tokiu atveju, kreipimasis į atsakingas instancijas Jums nepadės, kadangi tokie atlyginimo įsipareigojimai nebus patvirtinti raštu ir parašais.

  1. Neigiami klientų ar buvusių darbuotojų atsiliepimai

Aptikote naują darbo pasiūlymą, kuriame įmonė ir jos veikla pristatyta nepriekaištingai. Iš karto panorote ten dirbti, bet dėl visą ko dar šiek tiek panagrinėjote plačiau. Netikėtai, viename forumų, radote diskusiją skirtą nusiskundimams apie Jūsų, neseniai atrastą, įmonę. Diskusijoje matote šimtus neigiamų atsiliepimų tiek iš klientų, tiek iš buvusių darbuotojų. Tokį reiškinį suvokite kaip raudoną signalą. Tai parodo, kad įmonė nesiskaito su savo klientais, yra neatsakinga, nestabili, o jos darbdaviai vengia vykdyti savo įsipareigojimus. Deja, bet į tokį darbo pasiūlymą rekomenduojame net nereaguoti, kadangi įsuksite save į nuolatinių ginčų ir streso sūkurį. Beje, įmonės, kurios nesugeba suvaldyti viešosios nuomones apie savo prekinį ženklą, neturi patikimo įvaizdžio, yra linkusios anksčiau ar vėliau bankrutuoti.

  1. Reikalavimas dirbti iš karto

Radote tinkamą darbo pasiūlymą, susisiekėte su darbdaviu, o jo antras klausimas Jums buvo “ar galėtumėte pradėti dirbti nuo rytojaus?”. Jeigu įmonė iškart Jums siūlo darbą, be darbo pokalbio, be bandomojo laikotarpio – turėtumėte sunerimti. Galbūt ta įmonė tuo metu patiria finansinę krizę, nesugeba susitvarkyti su užsakymais, ją palieka darbuotojai, o ji desperatiškai ieško naujų komandos narių. Žinoma, galite bandyti darbintis, bet kokia garantija, kad po kelių mėnesių darbdavys turės galimybę Jums sumokėti reikiamą sumą pinigų už suteiktas paslaugas?… Ir kokia garantija, kad po pusės metų (jeigu ne anksčiau) Jūs dar turėsite tą darbo vietą?… Galite eiti sunkiu keliu – žinoma, bet daug paprasčiau būtų pasirinkti stabilią, gilias tradicijas turinčią, ilgametę įmonę. Taip užtikrinsite sau nuolatinį kapitalo augimą ir galimybę dirbti profesionaliose komandose.

***

Asmenys, kurie nenori likti apgauti, turėtų kreiptis į įdarbinimo agentūras. Jų specialistai, atsižvelgę į visus Jūsų iškeltus reikalavimus, geba greitai pateikti kokybiškus darbo pasiūlymus. Kreiptis į įdarbinimo paslaugas teikiančias įmones išskirtinai raginame moksleivius, nepilnamečius ir studentus. Taip sumažinsite susidurimo su nedorais darbdaviais riziką ir nesunkiai rasite norimą darbą tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.