Kūrybinė darbo aplinka, kurioje gera dirbti – kokia ji turėtų būti?

Lauryna/ September 9, 2019/ Darbas, Sėkmingo verslo istorijos/

Neretai žmonės, kurie yra susiję su kūryba, nėra linkę įvardyti ofiso kaip svajonių darbo vietos, mat vis dar vyrauja daug stereotipų, susijusių su darbo aplinka jame. Gali atrodyti, jog biure vyrauja kūrybiškumą slopinanti aplinka, kuri kelia nuobodulį, apatiją, monotoniją, o tai daro neigiamą įtaką darbo atlikimui ir rezultatui. Visgi, šiandien vis daugėja pavyzdžių, kurie griauną nusistovėjusį niūrios ir slegiančios aplinkos ofiso įvaizdį ir parodo kaip paversti aplinką, kurioje trykšta kūrybiškumas ir gera dirbti.

Biuro išplanavimas

Vis labiau populiarėja taip vadinamos atviros darbo erdvės. Nors gali atrodyti, jog atvira aplinka gali kelti nepatogumus, tokius kaip kondicionieriaus (ne)naudojimas, triukšmas, negebėjimas koncentruotis, visgi, toks išdėstymas teigiamai veikia darbo aplinką. Kilus klausimams, visada galima paklausti ne tik šalia esančio, bet ir kitus darbus atliekančio kolegos. Pradžioje darbuotojai gali būti kiek nedrąsus, bet eigoje tai skatina tarpusavio bendradarbiavimą, glaudesnį ryšį su kolegomis, siūlyti bei būti atviriems idėjoms.

biuras

Dizainas

Spalvos ne tik kelia nuotaiką, bet ir daro įtaką atliekant darbus. Vietoj monotoniškų ir niūrių tamsių ar neutralių spalvų, sienas galima dažyti pastelinių spalvų dažais, puošti plakatais, paveikslais, įrengti sieną, ant kurios galima piešti, taip skatinant darbuotojų kūrybiškumą. Taip pat interjerą galimą paįvairinti spalvotais akcentais, pavyzdžiui, sėdmaišiais, kilimais, kurie pakels nuotaiką net ir esant niūriam orui. Taip pat patartina įsigyti bent kelis augalus, kurie ne tik palaiko tinkamą drėgmės lygį patalpoje ir aprūpina deguonimi, bet ir pagyvina aplinką, suteikia jai jaukumo.

Santykiai su kolegomis

Geri santykiai su kolegomis ne tik kuria palankią, streso nekeliančią darbo aplinką, bet ir skatina darbuotojų kūrybiškumą. Bendros išvykos savaitgaliui, įvedamos tradicijos padeda kurti glaudesnį ryšį, kuriam esant, drąsiau dalinamasi mintimis, idėjomis, nebaisu klausti patarimo, pagalbos, o tai gali lemti genialių idėjų, projektų atsiradimą bei našesnį darbą bei rezultatą.

Mokymai

Norint kelti naujus, didesnius tikslus ir juos sėkmingai įgyvendinti, tam reikia naujų žinių. Kad ir koks geras savo srities specialistas bebūtų, jam visada reikia tobulėti ir augti, todėl patartina darbe rengti darbuotojų mokymus. Tam gali būti pakviestas svečias, ekspertas, o galbūt yra darbuotojas, kuris gali turimomis žiniomis pasidalinti ir su kitais. Mokymai yra ne tik informacija, naujų metodų taikymas atliekamuose darbuose, tai taip pat motyvuoja darbuotojus siekti geresnių rezultatų, padėti ir skatinti kurti kitus, drąsiau dalintis kūrybiškomis idėjomis.