Kaip pasirašyti gerą gyvenimo aprašymą?

Lina/ November 28, 2019/ Darbas/

Nors šiais laikais darbo skelbimų internete – tarsi vežimu vežk, tačiau daugelis žmonių nori rasti tokią darbo vietą, kuri maksimaliai patenkinti poreikius, tad daugelis – paprasčiausiai atkrenta. Tai yra labai gerai, kadangi kiekvienas nusipelnė dirbti tai, ko nori. Tiesa, kartais darbo skelbimai atitinka poreikius, tačiau darbdaviai nėra suinteresuoti pakviesti Jus į pokalbį. Ką tai reiškia? Tikėtina, kad gyvenimo aprašymas jų nesudomino.

Suprantama, kad pasirašyti tokį gyvenimo aprašymą, kuris patrauktų dėmesį ir sudomintų – nėra paprasta. Tačiau įmanoma. Ir be profesionalų pagalbos. Atskleisime kelis esminius niuansus, kurių reikia nepamiršti rašant CV. Pasinaudokite jais arba pakoreguokite savo. Galbūt tai bus žingsnis į greitesnį darbo vietos radimą.

  • Žinoma, pirmiausia nurodoma kontaktinė info. Ji turi būti labai aiški ir labai konkreti, kad personalo paieškos tarnybai nusprendus su jumis susisiekti – nereikėtų ieškoti kontaktų. Kai kuriais atvejais galima net nurodyti, kokiu metu geriausia su jumis susisiekti, tačiau darbdaviai tai vertina labai abejotinai.
  • Sunku atsakyti, ar nuotraukos dėjimas į CV yra geras, ar blogas dalykas. Yra labai daug nuomonių, tad vienareikšmiško atsakymo nepateiksime. Svarbiausia, kad pasirinkta nuotrauka būtų kokybiška, oficiali, kad joje būtumėte vienas. Tokiu atveju ji nepadarys jokios žalos.
  • Taip pat labai svarbu rašyti tokius CV, kurie yra gramatiškai tikslūs. Net ir tokiu atveju, jeigu kandidatuojate ten, kur lietuvių kalba Jums nėra reikalinga – vistiek labai svarbu peržiūrėti gyvenimo aprašymo, kad neliktų klaidelių. Tai dažniausiai rodo žmogaus išprusimą.
  • Kalbant apie šabloną taip pat sunku nurodyti vieną variantą, kadangi kai kuriais atvejais labiausiai tinka unikalūs, vienetiniai šablonai, kurie atrodo kūrybiškai, o kitais atvejais geriausias pasirinkimas yra klasikiniai. Tai dažniausiai priklauso nuo įmonės, kurioje pretenduojate ir tuo pačiu nuo darbo pozicijos, kuri jus domina.
  • Greta CV taip pat visada rekomenduojame rašyti ir motyvacinį laišką, kurios dažniausiai tampa papildomu priedeliu įrodančiu, kad esate vertas tam tikros darbo vietos.
  • Gyvenimo aprašyme svarbiausia aptikti tik tas vietas, kurios tikrai svarbios kandidatuojant į tam tikrą vietą. Paprasčiausiai daugelis surašo darbus, kuriuos dirbo kažkada seniai. Ypač nerašyti rekomenduojame tokiu atveju, kai ieškote darbo pagal specialybę, tačiau minite darbelius, kuriuos dirbote studijų metais. To tikrai nereikia, kadangi dažniausiai įspūdis apie jus bus neigiamas.
  • Reikalingos ne visos darbo vietos, tačiau visos praktikos, savanorystės ir kitos patirtys, kurios Jums galėtų padėti ieškoti darbo, juolab, įrodytų, kad esate žmogus, kuris nori nuolatos tobulėti ir tuo pačiu siekti savo tikslų.

Geras gyvenimo aprašymas prasideda nuo smulkmenų, tad būtent joms daugiausia laiko ir skirkite. Juolab, dažniausiai aprašymas – vienas, o jis siunčiamas  100 įmonių, tad verta skirti šiek tiek laiko, kol galutinis rezultatas bus ne tik geras, tačiau toks geras, kad jūsų nepakviesti į pokalbį bus nuodėmė.