You are currently viewing Daugiakalbiškumas versle

Daugiakalbiškumas versle

Daugumai ne paslaptis, kad šiais globalaus pasaulio laikais kalbų mokėjimas tampa itin svarbia savybe. Tarptautiniai verslo santykiai yra svarbūs ne retai įmonei, o nesusipratimai dėl vertimų gali sukelti nepataisomų padarinių. Kad taip neatsitiktų, gyvybiškai svarbu gerai suprasti kitos, užsienio partnerės, pateikiamus užsakymus. Nors dažnai Lietuvoje bendradarbiavimas vyksta pagrindinėmis pasaulio kalbomis (anglų, rusų), natūralu, kad visgi yra jomis nekalbančių vadovų ir darbuotojų. Tad kokie galimi tarptautinės partnerystės variantai šiuo atveju?

Visų pirma, įmonės gali užsakyti kalbų kursus savo darbuotojams. Tokiu atveju investuojama ir tikimasi naudos ilguoju laikotarpiu. Deja, personalo kaita, ilgas mokymasis apsunkina šį procesą ir nėra tinkamas, kai reikia „čia ir dabar“. Kita vertus, siūlomi mokymai kelia įmonės prestižą, kuria pridėtinę vertę ir labiau susaisto darbuotojus su darboviete. Taigi darbuotojų mokamų kalbų tobulinimas yra investicija į ateitį ir gali atnešti naudos įvairiose srityse.

Kitas galimas problemos sprendimas – personalo priėmimas atsižvelgiant į lingvistinius sugebėjimus. Gana dažnai pasitaikanti situacija, ypač Vilniuje, kai bene didžiausias prioritetas skiriamas kandidatui, kuris yra įgudęs ar bent jau šiek tiek moka užsienio kalbą. Šiuo atveju gaunama nauda esamuoju laikotarpiu ir nereikia papildomų investicijų, tačiau tai gana siauras požiūris į gabumus ir kitas svarbias asmenines savybes. Tad priimti daugiakalbį darbuotoją yra naudinga, jei reikia skubaus rezultato.

Dar vienas variantas – bendradarbiavimas su įmonėmis, kurios specializuojasi vertimų srityje. Šiuo atveju operatyviai gaunamos itin profesionalios paslaugos. Žinoma, reikia atsižvelgti į įmonės kompetetingumą. Jį geriausiai apibūdina klientų atsiliepimai. Taip pat būtina kritiškai įvertinti pokalbį telefonu: ar suteikiama pakankamai informacijos, ar malonus aptarnavimas. Taigi turinti ilgametę patirtį vertimų įmonė gali paversti tarptautinę parnerystę žymiai efektyvesne ir padėti išvengti nesusipratimų.

Šiuolaikinis tarptautinis verslas atveria įmonėms plačias galimybes, kurias išnaudojus, plėtra ir augimas garantuojami. Tačiau, kad būtų pasiektas šis tikslas, reikia būti tinkamai pasiruošusiems. Kadangi efektyvi komunikacija tarp įmonių yra viena svarbiausių bendradarbiavimo sąlygų, kalbos barjeras turi būti įveiktas. Šitai galima pasiekti organizuojant apmokymus darbuotojams, samdant jau kalbančius užsienio kalba ar kreipiantis į profesionalias vertėjų įmones. Investicijos būtinai atsipirks ir prisidės prie verslo sėkmės.