Viskas, ką reikia žinoti apie auto draudimą

administratorius/ October 21, 2014/ Draudimas/

Jei dar prisimenate laikus, kai auto draudimas būvo neprivalomas – galite juos tiesiog pamiršti. Jie išėjo ir nebesugrįš. Tad automobilį drausti privalo kiekvienas vairuotojas (nors kai kurias atvejais vienas draudimas gali būti skirtas ir keliems asmenims, pavyzdžiui – visai šeimai).

Visų pirma galima pasiaiškinti, kas yra tas auto draudimas (https://www.ld.lt/privalomasis-draudimas). Realiai tai yra transporto priemonių vairuotojų civilinės atsakomybės draudimas (sutrumpintai – TPVCA), o liaudiškai tariant – jei avarijos metu būsite kaltas – draudimas nukentėjusiajai pusei sumokės atitinkamą draudimo išmoką.

Tačiau scenarijus po incedento gali susiklostyti ir kiek kitaip. Pavyzdžiui, jei draudėjas, kuris sukėlė eismo įvykį, buvo pažeidęs draudimo sutartį – tuomet draudikas, sumokėjęs draudimo išmoką nukentėjusiam vairuotojui, turi teisę dalį išmokos atsiimti iš draudėjo (kai kuriais atvejais – ir visą sumą). Tačiau tai tik išskirtiniai atvejai, tad jei apsidraudėte sąžiningai ir laikotės draudimo sutarties sąlygų (ir su tomis sąlygomis esate susipažinę) – tuomet jaudintis nevertėtų. Šiuo atveju susiklosčius eismo įvykiui, dėl kurio jūs būtume kaltas – galėtumėt būt ramūs, kad už jus nuostolius nukentėjusiajai pusei atlygins draudimas.

Renkantis draudimo paslaugų teikėją, reiktų įvertinti ne tik kainą, bet ir įmonės patikimumą bei draudimo sąlygas. Draudimo kainą galite sužinoti paskambinę į pačią bendrovę, nusiuntę užklausą arba pasinaudoję draudimo skaičiuokle.

Tačiau nepiktnaudžiaukite tokiu finansiniu saugumu ir vairuodami būkite atidūs, kadangi neatsakingas elgesys kelyje – tai ne tik finansinė grėsmė. Nors galite apdrausti savo finansinę atsakomybę, tačiau reikia rūpintis ir savo bei aplinkinių žmonių sveikatos, gyvybės saugumu.