Elektroninių parduotuvių nuoma: privalumai ir trūkumai

administratorius/ January 7, 2016/ El. komercija, Informacija/

Elektroninis verslas – sparčiai populiarėjantis verslo būdas. Elektroninę parduotuvę gali susikurti kiekvienas pradedantis verslininkas ir nedidelį kapitalą turinčios bendrovės, kurios tik pradėjo verslą. Pradedant elektroninį verslą naudinga pasidomėti elektroninių parduotuvių nuoma. Šia paslauga gali pasinaudoti pradedantys verslininkai, kurie nori išmėginti savo prekę ar tiesiog nori išbandyti savo jėgas elektroniniame versle.
Elektroninių parduotuvių nuoma turi ir privalumų, ir trūkumų. Pirmiausia, aptarkime šios paslaugos privalumus. Pradedančiam verslininkui nereikia kurti e-platformos pačiam, tai už jį atliks elektroninių parduotuvių kūrimo specialistai. Tereikia išsirinkti norimą dizainą. Programuotojas sukurs elektroninę parduotuvę, visą jos valdymo sistemą ir ją patikrins. Taip su specialistų pagalba galima gana lengvai pradėti savo elektroninį verslą. Be to, kaip teigia daugelis šios paslaugos tiekėjų, jei po to verslininkas nuspręs mesti elektroninį verslą, tai jam nesukels didelių išlaidų. Taip galima apsidrausti nuo būsimų klaidų. Elektroninių parduotuvių nuomotojai pabrėžia, kad tai pigus, paprastas ir greitas būdas pradėti savo elektroninį verslą.
Tačiau elektroninių parduotuvių nuoma turi ir trūkumų. Už šią paslaugą imamas nuomos mokestis. Naudojantis šia paslauga kiekvieną mėnesį reikia mokėti fiksuotą paslaugos mokestį. Nors elektroninių parduotuvių nuomotojai leidžia pasirinkti tinklalapio šablonus ir dizainus, tačiau jie gali neatitikti kliento lūkesčių. Nuomotojų siūlomas šablonų ir dizainų pasirinkimas nėra labai didelis. Paprastai klientams siūlomi labai paprasti ir daugeliui pritaikomi šablonai ir dizainai. Todėl patariama internete paieškoti šablonų pardavimo vietų, kuriose pasirinkimas yra žymiai didesnis nei siūlo nuomotojai. Tačiau galima susidurti ir su didesnėmis bėdomis. Jei verslininkas, pradėjęs nuomotis elektroninę parduotuvę, nori persikelti į savo elektroninę parduotuvę, jam gali iškilti problemų dėl savo turinio iškėlimo. Tokiu atveju gali tekti papildomai sumokėti už savo turinio iškėlimą. Tada verslininkui gali tekti viską kurti iš naujo.