Ant kurios rankos nešiojami vestuviniai žiedai?

Lauryna/ June 13, 2016/ El. komercija, Informacija, Juvelyrika/

Kai pradedame planuoti savo didžiąją dieną, kuomet visas dėmesys yra skiriamas Jums – dviems vienas kitą mylintiems žmonėms, – rūpinamės kiekviena smulkmena. Norime, kad viskas būtų suderinta, išjausta ir atlikta iki galo. Negali nelikti JOKIŲ neaiškumų. Juk tai Jūsų šventė ir didžioji gyvenimo diena, viskas turi būti tobula. Tačiau ne retai didžiausia dilema tampa vienas svarbus klausimas, į kurį vieningo atsakymo, atrodo, nėra, – tai ant kurios rankos nešiojami vestuviniai žiedai?
Tarp porų kyla nemažai ginčų, ant kurios rankos nešioti vestuvinį žiedą. Iš pirmo žvilgsnio atrodytų, kad nėra skirtumo, juk žmogus gali rinktis, kas jam patogiau ir gražiau. Tačiau norint savo šeimyninį gyvenimą pradėti darniai ir gražiai reikėtų prieiti bendro kompromiso. Vieniems tiesiog patogiau yra žiedą mūvėti ant būtent tos rankos, o kitiems ant priešingos. Kiti esą prietaringi ir turi visokių paaiškinimų bei įsitikinimų apie jų manymu neteisingą vestuvinio žiedo mūvėjimą.
Kadangi žmogus turi dvi rankas, tad ir vestuviniam žiedui užmauti yra dvi galimybės – arba ant dešinės arba ant kairės rankos. Atrodo visai paprasta, tačiau, kad ir kaip bebūtų keista – ne visada viskas būna taip paprasta.
Vestuvinis žiedas ant dešinės rankos nešiojamas taip pat dažnai kaip ir ant kairės rankos. Remiantis spėjimais teigiama, kad egiptiečiai taip pat kaip ir romėnai pripažino, kad dešinėje rankoje egzistuoja „meilės arterija“. Teigiama, kad egiptiečiai nuo kitų kultūrų skyrėsi savo giliu tikėjimu, kad kairė žmogaus kūno pusė reiškia tik blogą lemtį. Būtent todėl kai kurie žmonės, remdamiesi egiptiečių tikėjimu, vestuvinius žiedus mūvi ant dešinės rankos. Šiandien tikima, kad vestuvinis žiedas mūvimas ant dešinės rankos piršto dėl to, kad tai išlikęs sovietinių laikų palikimas. Lietuva, kaip ir kitos mūsų kaimynės (Latvija, Baltarusija, Lenkija) priklausė SSRS sudėčiai. Tuo pačiu Lietuvoje buvo įsigaliojusios tokios pat taisyklės, įstatymai ir tradicijos, kaip ir Sovietų Sąjungoje. Būtent iš ten atėjęs pripratimas, kad vestuvinis žiedas turi būti mūvimas ant dešinės rankos piršto. Tačiau dabar, visi stengiasi atsikratyti Sovietinių papročių, šalinasi jų, esą tai pripiršta nuomonė ar įsitikinimas. Tačiau ne visada viskas gali taip būti ir ne visada reikia purtytis įsišaknijusių papročių, nes viskas gali atrodyti ne taip kaip pasirodo iš pirmo žvilgsnio.Teigiama, kad bažnyčioje mes žegnojimosi procesą atliekame iš kairės į dešinę todėl, kad pereinam iš blogio į gėrį. Tai dar viena priežastis, kodėl vestuvinis žiedas turi būti mūvimas ant dešinės rankos piršto. Kai kurie šaltiniai teigia, kad vestuvinį žiedą reikia mūvėti ant kairės rankos piršto tik tuo atveju, jei esi našlys. Taigi kai kurie vyrą pamate su žiedu ant kairės rankos piršto, gali pagalvoti, kad jis neteko žmonos, nors tai gali būti visiška netiesa. Todėl yra klaidinga susidaryti savo išvadas iš tam tikrų ženklų ar požymių, juk ne visada tie patys ženklai kiekvienam idividui atskirai, reiškia tą patį.
Tačiau egzistuoja ir kita medalio pusė, kuri teigia, kad vestuvinis žiedas turi būti mūvimas ant kairės pusės. Viena iš šio teiginio priežasčių – žmogaus širdis yra kairėje kūno pusėje, todėl ir vestuvinis žiedas, kuris yra meilės simbolis, turi būti arčiau širdies – kairėje pusėje. Tokiu būdų yra sujungiamos jaunųjų širdys. Kai kurie šaltiniai teigia, kad visgi „meilės arterija“ apie kurią kalbėjo egiptiečiai, yra kairėje rankoje. Būtent todėl žiedas turi būti ant šios rankos piršto. Taip pat teigiama, kad bevardis kairės rankos pirštas yra vadinamas „žiediniu pirštu“. Dar vienas įdomus faktas, kuris paaiškina kodėl vestuvinį žiedą reiktų mūvėti ant kairės rankos, teigia, kad būtent ant šios rankos nešiojamas sutuoktuvių žiedas simbolizuoja lygiavertišką, pagarbią santuoką, kuomet jaunieji žiūri viena kryptimi ir pripažįsta laisvę saviraiškai. Teigiama, kad vestuvinio žiedo nešiojimas ant dešinės rankos simbolizuoja nelygią santuoką, kuomet jaučiama nelaisvė, nuosavybės jausmas.
Kartais yra sakoma: kiek žmonių – tiek nuomonių. Šiuo atveju variantai yra du, tačiau kurį pasirinkti ir kurią ideologiją palaikyti – Jūsų sprendimas. Galbūt Jūs sukursite savo priežastį, kodėl rinktis vienos ar kitos rankos pirštą. Svarbiausia, kad santuokoje būtų ramybė, meilė ir pasitikėjimas. Ant kurios rankos bus mūvimas vestuvinis žiedas, galite nuspręsti tik patys su antrają puse, juk tai yra jūsų pasirinkimas. Nereikia tikėti prietarais, tai yra tiesiog žmonių įsitikinimas. Gerai pagalvojus, juk ne nuo žiedo padėties ant tam tikros rankos priklausys jūsų šeimos laimė ir darna, o tik nuo jūsų paties. Jeigu kelsite konfliktus dėl žiedo nešiojimo padėties, tai jau akivaizdžiai turės įtakos jūsų santuokai. Tačiau dėl to bus kaltas ne žiedas, o jūs pats. Reikia keisti savo įsitikinimus bei prisitaikyti ir priimti abiems pusėms tinkamus sprendimus. Prietarai gali sugriauti laimingų žmonių gyvenimus, todėl reikia daryti taip kaip jums esą patogiau ir kaip jūs dėl to sutarėte su savo antrąją puse. Juk visų svarbiausia yra tai, jog tas žiedas būtų užmautas ir stiprios meilės. Tokiu atveju, jokie prietarai jūsų laimės nesugriaus.