Unikalių produktų vertinimas

Lauryna/ January 14, 2019/ El. komercija/

Kiekvienas žmogaus kūrinys turi savo vertę, na o jo neteisėtas pasisavinimas priklauso nusikaltimui. Tapytojų piešti paveikslai, kompozitorių sukurti kūriniai, režisierių statomi filmai arba spektakliai ir kiti unikalūs produktai turi piniginę vertę. Verslininkų galvoti prekių ženklai ir internautų apgalvoti domenai irgi yra priskiriami prie žmogaus turto.

Prekės ženklas –  grafiškai arba žodžiu pavaizduotas simbolis, meno kūrinys, kuris apibūdiną konkrečiai įmonei priklausančią konkrečią prekę. Jis yra priskiriamas nematerialiam verslo turtui. Prekės ženklo dėka yra atskiriami ir atpažįstami gamintojai ar paslaugų tiekėjai, taigi jis yra labai svarbus įmonės įvaizdžiui, kadangi yra plačiai naudojamas rinkodaroje, reklamose. Kadangi prekės ženklas, kaip unikalus kūrinys,turi savo kainą, yra atliekamas jo vertinimas, kuris Lietuvoje dar tik pradeda populiarėti, tačiau visame pasaulyje jau seniai taikomas. Prekės ženklo vertinimas yra labai naudingas parduodant, perkant ar dalijant įmonę, taip pat skelbiant bankrotą. Jeigu jis yra visuomenės pripažintas, populiarus ir į jį buvo įdėta daug investicijų, tai šio simbolio vertė gali pakelti visos įmonės vertę. Prekės ženklo vertinimas taip pat yra reikalingas norint pakeisti įmonės įvaizdį ar keičiant ženklą. Taigi, geras, išskirtinis ir vartotojams žinomas prekės ženklas gali atnešti įmonei nemažai naudos, o jo vertė gali pranokti kito verslo turto vertę.

Domenas – internetinės svetainės įvaizdžio rodiklis

Kaip produktui, paslaugai ar įmonei yra svarbus prekės ženklas, taip internetiniam puslapiui jo domenas. Kartais atrodo, jog domenas yra tik internetinės svetainės adresas, tačiau jis reiškia kur kas daugiau. Domenui svarbus skambėti aiškiai ir įsimintinai, tada jis pritrauks daug puslapio lankytojų. Internetinio puslapio adresas visada būna unikalus, taigi domenas irgi yra kažkieno išskirtinis ir nepakartojamas kūrinys, kuris turi savo vertę. Domeno vertė dažnai priklauso nuo puslapio lankytojų srauto, taip pat ji kyla kompanijai populiarėjant ir augant.  Domeno vertinimas yra svarbi paslauga tiems, kas planuoja nusipirkti jau esantį domeną, kadangi specialistai išanalizuos ir įvertins, ar šis svetainės pavadinimas buvo populiarus lankytoju ir ar atneš sėkmę naujam savininkui.