Ką pardavinėti internetu?

administratorius/ August 20, 2020/ El. komercija/

Kuriant naują komercijos projektą bene svarbiausia yra išsirinkti kokias prekes pardavinėti. Tačiau, tai nėra taip paprasta. Pasirinkimas gali priklausyti nuo tiekėjų pasiūlos, prekių paklausos internetu ir konkurencijos. Turint tai omenyje, kokias prekes pardavinėti internetu apsimoka labiausiai?

Knygų pardavimas internetu

Knygos yra viena iš pirmųjų prekių atsidūrusių elektroninių knygynų lentynose ir ne veltui. Pardavinėjant šias prekes internetu galima daug sutaupyti operacinių išlaidų kategorijoje. Nereikia nuomotis patalpų knygynui, samdyti ir mokyti aptarnaujantį personalą. Nereikia palaikyti pastovaus tiekimo į  knygynus. Internetu šie kaštai neegzistuoja arba yra kur kas mažesni, nes yra centralizuoti. Pavyzdžiui, vietoj tiekimo palaikymo atskiruose taškuose visoje Lietuvoje, reikia užtikrinti tiekimą į vieną centrinį sandėlį, kuris net nebūtinai gali priklausyti jums – įmanoma samdyti logistikos bei sandėliavimo paslaugų įmonę ir sutaupyti daug kapitalo. Žinoma, yra nemažai reklamos išlaidų, kurias taip pat reikia įvertinti ir apskaičiuoti, bet net pridedant ir jas bendrame vaizde knygas internetu galima pardavinėti kur kas pigiau. Todėl dažnai elektroninėse parduotuvėse ir matome dvi skirtingas kainas – viena perkant internetu ir kita perkant knygyne, kuri dažniausiai būna 20-30 procentų didesnė už alternatyvą. Patogu ir tai, kad didžioji dalis tiekėjų yra skaitmenizavę savo pirkimo, tiekimo ir sandėliavimo procesus, duomenis. Todėl, priklausomai nuo pasirinkto tiekėjo, yra galimybė pardavinėti prekes dropshipping principu, kai nereikia turėti savo centrinio sandėlio, galima pardavinėti knygas tiesiai iš leidyklos sandėlio.

Surasti ir išvystyti nišą rinkoje

Kita galimybė – surasti ir išvystyti tam tikrą nišą. Niša gali būti labai įvairi. Prekiauti tiesiog visa buitine technika ir konkuruoti su prekybos gigantais Pigu, Topo Centru, Elektromarkt ir Varle misija neįmanoma. Todėl rekomenduojame išsirinkti vieną nišą – prekių kategoriją – ir specializuotis bei vystyti tik ją. Galima pasirinkti prekiauti tik skalbimo mašinomis internetu. Tokiu atveju reikės kur kas mažesnės kapitalo investicijos, bus galima pasiūlyti labai specializuotą prekių pasiūlą ir būti rastiems Google paieškoje bus paprasčiau, nes paieškos variklis įvertins jūsų puslapį kaip specializuotą užklausoms apie skalbimo mašinas.