Parduodamas verslas

administratorius/ September 8, 2014/ Finansai/

Parduodamas verslas – tai puiki galimybė perimti verslą į savo rankas. Skirtingi verslininkai veikiančias įmones perka skirtingais tikslais.

Pagrindiniai motyvai pirkti verslą:

  • Merdintis verslas – už gerą kainą. Kai kurie verslininkai turi tokią taktiką: nebrangiai nusiperka ant bankroto ribos esantį verslą, jį pastato ant kojų ir tuomet parduoda keliskart brangiau arba vysto toliau patys. Šiuo atveju egzistuoja nemaža rizika, kad nupirktas verslas bankrutuos, tačiau sėkmės atveju – galima nemažai uždirbti iš pardavimo ir pirkimo skirtumo;
  • Klestintis verslas – neskaičiuojantiems. Kita dalis verslininkų taiko kitokią taktiką ir perka klestinčius verslus. Kad jie greitai bankrutuos – tikimybė maža, tačiau klestintis verslas pasižymi didele kaina. Šią taktiką paprastai taiko tie verslininkai, kurie turi daug pinigų, bijo rizikuoti ir neturi daug laiko verslo vystymui. Tokią taktiką dar būtų galima pavadinti „sėkmės pirkimu“. Tačiau būna atveju, kad į netinkamas rankas pakliuvęs sėkmingas verslas greitai žlunga, tad vien nusipirkti neužtenka – reikalingas ir geri vadovai (vadovus, beje, taip pat galima nusipirkti).

Žinoma, yra ir daugybė kitų verslo perpirkimo priežasčių ir taktikų, tačiau šios dvi – taikomos dažniausiai. Kartais parduodamas verslas pasitarnauja ir tarpiniam variantui ir jį perperka verslininkas, kuris nenori rūpinti nei įmonės steigimu, nei pradiniu verslo vystymu (kaip žinia, verslo pradžia yra pati sunkiausia, tad kurį laiką veiklą vykdžiusi įmonė jau yra patikrinta).