Įmonės pirkimas ar steigimas?

administratorius/ January 15, 2015/ Finansai, Konsultavimas/

Visi, kam yra tekę verslą pradėti nuo nulio, galėtų patvirtinti, kad vienas didžiausių sunkumų su kuriais tenka susidurti – pradinis kapitalas. Apžvelkime, kokie pirmieji žingsniai laukia tų, kurie planuoja kurti verslą nuo nulio.

Visų pirma reikia rasti tinkamas patalpas ir notariškai patvirtinti savininko leidimą jose kurtis įmonei. Antra, reikia apsispręsti dėl pavadinimo. Vieni samdo specialistus, grafikos dizainerius, kad sukurtų ir logotipą, įvaizdį. Iš pirmo žvilgsnio tai smagus užsiėmimas, tačiau ne taip lengva sugalvoti taiklų, paslaugas atspindintį, įsimenantį pavadinimą, kuris dar būtų laisvas ir niekur nenaudotas. Pasirinkus pavadinimą jį reikia įregistruoti. Trečias žingsnis – surašomas įmonės steigimo dokumentas. Jeigu steigėjas tik vienas, šis dokumentas vadinamas aktu, o jeigu steigėjų du ir daugiau, jis vadinamas – sutartimi. Po viso to, atidaroma kaupiamoji sąskaita, o įmonę įregistravus ji keičiama einamąja banko sąskaita. Tuomet, jeigu numatyta, į tą kaupiamąją sąskaitą mokami pradiniai įnašai. Vėliau parengiami visi įstatai ir nuostatai – dokumentai, kuriais vadovausis įmonė vykdydama savo veiklą. Jeigu steigimo dokumente nebūna iš anksto nurodyti valdymo organai ir atstovavimui įgalioti asmenys, tuomet sušaukiamas steigiamasis susirinkimas, kurio metu išrenkami priežiūros ir valdymo organai bei patvirtinami įmonės veiklos įstatai. Galiausiai pildomos, juridinių asmenų registrui reikalingos, formos ir dokumentai pateikiami notarui bei Juridinių asmenų registrui. Štai toks koncentruotas darbų sąrašas, o kur dar pajamos, kurios reikalingos visiems šiems žingsniams atlikti.

Tačiau yra ir trumpesnis kelias. Yra biurų, kurie teikia įmonių pardavimo paslaugas. Įsigydami naujai įregistruotą įmonę, jūs sutaupote marias laiko. Galite tik įsivaizduoti per kiek laiko patys įsteigtumėte įmonę. Parduodamos įmonės neturi įsipareigojimų ir nėra vykdžiusios veiklos, įsigijimo procesas optimaliausiai gali trukti valandą laiko. Po to, nedelsiant galėsite pradėti vykdyti savo įmonės veiklą. Be viso to, įmonių pardavimas, kaip paslauga, turi dar vieną didelį pliusą – jums nereikia įstatinio kapitalo, kuris atsieitų mažiausiai 2895.14 eurų (10 000 Lt.).

Taigi prieš pradėdami kurti savo verslą apsvarstykite visus galimus variantus, konsultuokitės su specialistais, kuriems įmonių pardavimas ir visi su juo susiję reikalai yra žinomi nuo A iki Z.