Įmonių steigimas

administratorius/ April 13, 2015/ Finansai/

Įmonių steigimas nėra paprastas veiksmas, be to, būtina žinoti tam tikras įsteigimo detales, pavyzdžiui, į ką kreiptis, norint sukurti įmonę, kuris variantas greitesnis, kuris pigesnis? Taip pat gali kilti klausimas kokį juridinį vienetą (UAB, AB, ĮI, VŠĮ, ar MB) steigti. Viskas ir dar daugiau šiame straipsnyje. Kalbant apie įmonės steigimą, svarbu paminėti, jog steigimo procedūra yra praktiškai vienoda, nepriklausomai nuo juridinio vieneto tipo, o įmonės steigimas pas notarą visuomet yra brangesnis dėl notaro mokesčio.

Juridinių vienetų yra įvairių:

UAB (uždaroji akcinė bendrovė) – prieš įsteigiant UAB, reikia patikrint ar nėra kitos įmonės, pavadintos taip pat. Jei Jūsų norimo pavadinimo niekas nėra rezervavę ar pasirinkę, galite kreiptis į juridinių asmenų registro centrą, ten užregistruoti savo pavadinimą ir rezervuoti jį pusei metų. UAB galima įsteigti dviem būdais – kreipiantis į notarą arba internetu. Pastarasis būdas yra daug greitesnis ir pigesnis. Taigi, nusprendę UAB steigimo popierius ir dokumentus tvarkyti internetu, viską baigsite po trijų dienų. Jei nenorite vargti patys, visuomet galite kreiptis į buhalterines paslaugas teikiančias įmones, kurios visus dokumentų paruošimo darbus atliks už Jus. Jums tereiks padėti parašą.

įmonių steigimas

MB (mažoji bendrija) – MB, kaip ir UAB, įsteigti galima dviem būdais: internetu arba apsilankius notaro kabinete. Jei norite, kad įsteigimo darbai judėtų greičiau, rinkitės pirmąjį būdą, nes internetu MB steigimas trunka tik apie 2-3 dienas, o popierių tvarkymas pas notarą gali užtrukti net savaitę. Jei nenorite pats gaišti laiko visuomet galite kreiptis į buhalterines paslaugas teikiančias įmones, kurios visą darbą atliks už Jus.

 • IĮ (individuali įmonė) – neribotos atsakomybės privatus juridinis asmuo. Svarbu paminėti, kad IĮ neįvykdžius tam tikrų prievolių ar pasižadėjimų savininkas atsako už tai savo turtu. Individualią įmonę galima įsteigti galima dviem būdais: internetu arba apsilankius notaro kabinete. • VŠĮ (viešoji įstaiga) – pelno nesiekiantis civilinis juridinis asmuo. viešosios įstaigos steigimas galimas dvejais būdais.

įmoniu steigimas

AB (akcinė bendrovė) – bendrovė, tai įmonė, kurios įstatinis kapitalas yra padalytas į tam tikras dalis, vadinamas akcijomis, tokia įmonė turi turėti bent vieną sąskaitą  Lietuvos Respublikoje įregistruotame banke. Buveinė taip pat privalo būti įregistruota Lietuvoje, steigiama ir ribotam, ir neribotam laikotarpiui. AB galima įsteigti galima dviem būdais: internetu arba apsilankius notaro kabinete. AB steigimas trunka tik apie 2-3 dienas, o popierių tvarkymas pas notarą gali užtrukti net savaitę. Jei nenorite pats gaišti laiko visuomet galite kreiptis į buhalterines paslaugas teikiančias įmones, kurios visą darbą atliks už Jus.