Asmens bankrotas — puiki išeitis verslininkams

Lina/ July 19, 2016/ Finansai, Konsultavimas/

Lietuvoje jau gana senokai yra išleistas įstatymas leidžiantis atlikti fizinio asmens bankrotą. Tačiau žmonėms lyg šiol kyla klausimų: Kas yra tas asmens bankrotas? Kada ir koks žmogus gali bankrutuoti? Kaip tai veikia? Viskas yra daug paprasčiau nei gali atrodyti. Todėl stengsimės glaustai pateikti Jums visą reikiama informaciją apie fizinio asmens bankrotą.

Asmens bankrotas paprastai yra geriausia išeitis tiems, kurie yra įklimpę į dideles skolas arba yra nemokūs klientai. Tuomet juos slėgę didelės skolos ir jie negali ramiai gyventi, nes jų visi pinigai atitenka bankui arba kitai firmai, kuriai asmuo yra skolingas. Todėl norint nusimesti šią didelės skolos naštą tenka pasukti tik vieninteliu keliu, tai bankrutuoti. Asmens bankrotas yra procesas, kuris leidžia žmogui atversti naują finansinių galimybių lapą ir galiausiai gaiviai kvėpuoti. Fizinių asmenų bankrotas paprastai yra skirstomas į keturis etapus:
I. Fizinis asmuo savo iniciatyva kreipiasi į teismą dėl asmens bankroto iškėlimo. Yra atveju, kai pats teismas iškelia bylą žmonėms, kurie yra itin nemokūs;
II. Kai teismas iškelia bankroto bylą, tuomet asmens visa finansinė veikla būna sustabdoma. Tačiau tai nereiškia, kad žmogus negali naudotis savo turtu. Tiesiog jam yra apribojami, kai kurie veiksmai, tokie kaip: turto perleidimas kitam asmeniui, perdavimas ar kiti panašūs sandoriai;
III. Bankrutuojantis asmuo numatytam bankroto administratoriui turi pateikti mokumo atkūrimo planą, kuris vėliau yra patvirtinamas teisme. Tai reiškia, kad visas turtas, kurį turi fizinis asmuo yra parduodamas ir taip padengiama dalis įsiskolinimų. Viso plano įgyvendinimas neužtrunka ilgiau nei 3 metai.
IV. Jei per šį laikotarpį yra nepadengtos skolos, tuomet dažniausiai jos yra nurašomos. Tuomet asmens bankrotas yra įvykdytas ir žmogus gali versti naują lapą savo gyvenime.