Kam naudoti vartojimo paskolas

Gabriele/ August 31, 2016/ Finansai/

Tam, kad vartojimo paskolos būtų tikrai panaudotos tikslingai ir vėliau nereikėtų gailėtis, jog jos buvo apskritai paimtos, būtina mokėti pirmiausiai jas vartoti naudingiems dalykams. Dėl to geriau neimti jų tam, ką galiausiai iššvaistai.

Turto įsigijimas

Jeigu vartojimo paskolos reikia tam, kad įsigytumėte kažkokio turto, kad galėtumėte naudingai panaudoti pinigus kaip investiciją, tada nereikės gailėtis, kad skolinotės. Turtas, koks jis būtų – nekilnojamasis, ar kokia nors technika – yra dalykas, kuris nenuvertės taip greitai. Turtu laikome vieną didelį pirkinį, pavyzdžiui automobilį. Štai Povilo pavyzdys. Vyrukas dirbo Norvegijoje ir užsidirbo nemažą sumą pinigų, bet tam, kad ši būtų pervesta į jo sąskaitą Lietuvoje, turės praeiti pora mėnesių. Tokie jau tie tarp bankiniai sudėtingi procesai. Taigi, Povilui reikia nusipirkti automobilį, ir šis pirkinys yra reikalingas jau dabar. Jis negali laukti 2 mėnesius. Praktiškai, jis dirbo ir užsidirbo, tačiau pinigų dar negavo. Tokiu atveju jam labai padeda vartojimo paskola. Jis ima ją 2 – 3 mėnesiams, laikui, per kurį jis tikrai užtikrintai gaus savo pinigus iš Norvegijos. Ir už tą sumą Povilas nusiperka automobilį, kurio ir norėjo. Tai geras pasirinkimas jam, norinčiam turėti mašiną, ir nenorinčiam laukti tuos nelemtus 2 mėnesius. Net jeigu, neduok dieve, jam nebūtų grąžinti pinigai iš Norvegijos, nes kas nors ten užstrigtų, jis vis tiek su vartojimo paskola bus įsigijęs vertę turinčio turto. Tas turtas tikrai per akimirką nepraras vertės, ir jeigu jam vėl reikėtų tų pinigų, jie galėtų jam sugrįžti tiesiog pardavus turimą turtą.

Turto pagerinimas

Dar vienas variantas, kam gali būti reikalingi pinigai – tai esamo turto pagerinimas. Tarkime, vartojimo paskolos be užstato. Tokia investicija gali padėti turtą pagerinti. Kaip yra gerinamas turtas? Viena vertus, tai gali būti seno būsto atrestauravimas, remontas. Taip pat tai gali būti ir stogo pakeitimas nauja danga, o gal tai gali būti ir automobilio sutaisymas. Toks turto pagerinimas leis netgi vėliau jam tą turtą parduoti šiek tiek brangiau ir padaryti iš to nedidelį versliuką. Juk taip pinigai ir gimsta – kai yra padaroma investicija, o grąžinama pinigų daugiau negu investuota.

Pravalgymas

Turbūt pati blogiausia vartojimo paskolos be užstato paskirtis yra pravalgymas. Dabar, kai greita paskola vartojimui suteikiama gana lengvomis sąlygomis, yra labai paprasta ir tiesiog pravalgyti tuos pinigus, kuriuos pasiskoliname. Turite pinigų, bet nepakanka gražiam gimtadieniui surengti, o gal linksmai atostogų kelionei. Tada imama vartojimo paskola, už ją gerai pasilinksminama, o galiausiai tenka atidavinėti skolas labai ilgai, nors atostogų norisi ir kitą vasarą.

„Paprastai skolintis patariama tiems dalykams, kurie vėliau galėtų turėti savo vertę ir būti parduodami už panašią sumą. Arba patariama su pasiskolintais pinigais investuoti į būsto, automobilio ar kažko kito patobulinimą. Ne paslaptis, kad jeigu neremontuotas būstas kainuoja 10 tūkst. eurų, o už jo remontą sumokėsite 5 tūkst. eurų, tai parduoti gal pavyks jau ir už 25 tūkst. Remontas pakelia būsto vertę daugiau, negu realiai reikia pakloti už tam tikrus patobulinimus. Taigi, jeigu nutarėte imti vartojimo paskolą, geriau visada stenkitės ją imti ne pragyvenimui, o dalykams, kurie įgis naują pridėtinę vertę. Taip jūs sugebėsite iš pasiskolintų pinigų ne prarasti, o tik išlošti dar daugiau“, – pataria finansų specialistas visiems, planuojantiems pasiskolinti.