Buhalterinė apskaita – menas su daugybe taisyklių

Gabriele/ October 31, 2016/ Finansai/

Postmodernizmas – tai meno srovė, kur suderinami iš pirmo žvilgsnio nederantys dalykai. Kuo čia dėta antraštėje minima buhalterinė apskaita? Apskaita – tarsi menas, nes norint ją sutvarkyti reikalingas pašaukimas, talentas, noras.

Galima teigti, kad buhalterinė apskaita yra menas su daugybe taisyklių. Todėl pradžioje pavartota postmodernizmo sąvoka ne visai tinkamai. Toji sąvoka aiškiai nurodo, kur pažengusi dailė ir kitos sritys, o kartu ir simbolizuoja chaosą. Finansų ir skaičių pasaulyje situacija turi būti kitokia. Chaosui čia ne vieta. Bet to chaoso būna. Todėl kreipiamasi į specialistus, galinčius iš netvarkos padaryti tvarką. Kitaip tariant, pasirūpinti, kad visi dokumentai ir duomenys būtų tokie, kokie ir turi būti.

Ko reikia, kad paslauga būtų įgyvendinama nepriekaištingai? Pirmiausia reikalingas toks žmogus, kuris nesibodi skaičių, kuriam skaičiuotuvas nekelia blogų minčių. Žmogus, kuriam patinka sudėti ir dauginti. Toks asmuo, kuriam procentai skamba kaip muzika.

Kas dar svarbu? Būtų galima sakyti, kad daug ką lemia patirtis. Bet ar tikrai? Juk yra nemažai jaunų buhalterių, puikiai susitvarkančių su iškeltais uždaviniais. Taip prieitume ir iki filosofijos, kur diskutuotume apie talentą, patirtį ir kitus panašius dalykus. Tačiau to nedarysime, nes kitas klausimas – specialios buhalterinės programos.

Buhalterinė apskaita XXI amžiuje yra moderni, o modernumo apraiška – tai įvairios programos, kurias pasitelkus procesai vyksta greičiau. Todėl specialistai nėra vien skaičiuotuvų maigytojai, jiems tenka ir kitokių iššūkių. Kad reikia mokėti naudotis kompiuteriu, savaime aišku.

Buhalteriai, priklausomai nuo pasirinkto veiklos pobūdžio, bendrauja su darbdaviais arba su klientais. Tad buhalterinė apskaita ir komunikacija – artimos sritys. Juk norint susitarti, kada būtų galima pradėti tvarkyti apskaitą, reikia bendravimo įgūdžių. Kaip klientui pasakyti, kad stinga laiko ir užsakymo nėra kaip priimti? Kaip pasakyti žmogui, kad jis, beprotiškai derėdamasis, elgiasi nepagarbiai? Socialumas – dar viena sąvoka, su kuria susijusi buhalterinė veikla. Kuo komunikacija efektyvesnė, tuo geriau organizuojami darbai.

Kaip matote, buhalterinė apskaita ir kitos skaičiavimu bei dokumentais paremtos paslaugos reikalauja talento, todėl asocijuojasi su menu. Tačiau ne su chaotišku, ne su abstrakčiu, o su tokiu, kurį įrėmina daugybė taisyklių. Toks tas buhalterių darbas… Darbdaviai ir klientai reiklūs, skaičiuojant labai svarbus tikslumas, o rengiant dokumentus – ir raštvedybos žinios.