Ar internetinės svetainės kūrimas – brangus malonumas?

Gintare/ November 9, 2016/ Finansai/

Kad ir kaip viliotų asmeninis ar įmonės verslas internete, naujai sukurto ar didelio pasisekimo jau sulaukusio projekto iškėlimas į virtualią erdvę, visi šie norai labai greitai atsiremia į pinigus. Pagrindinė terpė, kur galima prekiauti ar vystyti idėjas yra internetinės svetainės, tačiau jų kūrimas nuo nulio labai dažnai kainuoja nemažus pinigus. Pagrindinis klausimas išlieka – tai kiek kainuoja sukurti internetinę svetainę? Pabandysime atsakyti aiškiai ir konkrečiai.

1 variantas: galima apsieiti iki šimto ar kelių šimtų eurų

Jei svarstymai, kiek kainuoja sukurti internetinę svetainę jus neramina dėl to, jog neturite pakankamai lėšų, vertėtų nusiraminti. Labai daug IT specialistų siūlo gana nebrangias svetainių kūrimo paslaugas, kurių pagalba normalią elektroninę parduotuvę, blogą ar asmeninį tinklalapį jie sukurs iš riboto biudžeto. Žinoma, kalba vis tiek eina apie šimtą ar kelis šimtus eurų, kadangi net ir minimalių programavimo žinių reikalaujantis darbas apima ne vieną procesą. Nebrangios svetainės turės vieną iš populiaresnių programavimo kalbų, bus originalaus dizaino arba parengta pagal tam tikrą šabloną, kuris, tiesa, nebus blogas ar dėl kokių nors kitų priežasčių netinkamas. Tačiau tokiose svetainėse nebus specialių funkcijų, gražesnių piktogramų ir pan. Mobilios, prisitaikančios, skaityklių svetainės versijos į bendrą kainą irgi neįeina.

2 variantas: brangios svetainės

Stambios arba inovacijoms atviros įmonės ar projektai dažniausiai renkasi sudėtingesnius ir originalesnius svetainių dizainus. Tokių svetainių programavimo lygis irgi yra aukštesnis ir gilesnis. Taigi, visai nenuostabu, kad už keblesnius IT sprendimus reikia mokėti didesnes pinigų sumas. Kita vertus, brangiau kainuojančios svetainės „nepasens“ keletą metų į priekį, jose nebus arba pasitaikys vos viena kita programinė klaida. Kiek kainuoja sukurti internetinę svetainę su įspūdingesniu dizainu ar funkcijomis? Atsakymas būtų pradedant nuo 500 eurų iki kelių tūkstančių, jei norai ir poreikiai yra ypatingai dideli.