Bankroto administratorius

Lina/ March 21, 2018/ Finansai/

Pats bankroto įstatymas yra priimtas jau pieš 17 metų. Jis buvo kelis kartus koreguotas, pertvarkytas, bet pats principas nesikeitė, išliko toks pats. Nors pasikeitė bankroto aiškinimas, tačiau dabar visi atsikvepia lengviau, nes į visa tai yra žiūrima palankiau, nors ankščiau buvo priešingai. Iš tiesų, dabar yra suvokiama, kad įmonei, kuriai nesiseka plėtoti savo verslo arba jo palaikyti, geriau yra bankrutuoti. Tai manoma dėl to, nes tokiu atveju yra užkertamas kelias didesniems įsiskolinimams ir be abejonės žmonių nusivylimui.
Dabar didelis dėmesys yra sutelkiamas į įmonių bankroto procedūras. Viską norima padaryti sklandžiau, efektyviau. Dabar daugiau atsakomybės yra skiriama ir bankroto administratoriams, nes jiems yra pavesta prižiūrėti bankrutavusios įmonės turtą bei pinigus. Taip yra dėl to, nes norima apsisaugoti nuo galimai nesąžiningų įmonių savininkų, kurie galėtų turtą parduoti ir pinigus pasilikti sau ar net pabėgti su jais į užsienį. Taigi, išties svarbus dalykas yra kaip įmanoma greičiau iš rinkos pašalinti tokią įmonę, kuri nieko neuždirba ir neturi savo turto. Taip yra dėl to, nes tokios įmonės nemoka atlyginimų savo darbuotojams, vėl gi, kenčia paprasti žmonės. Šiuo atveju yra norima juos apsaugoti.
Tačiau kai kurie verslininkai mano, kad šioje srityje dirbantys ir procesus prižiūrintys atstovai, gali būti nesąžiningi. Taip, iš tiesų taip gali būti, tačiau yra daroma viskas, kad to būtų išvengta. Stengiamasi greitai demaskuoti nesąžiningus kreditorius. Bankroto administratorių sparčiai mažėja, nors tokios specialybės pažymėjimą galima gauti per trejus metus. Pagalvosite, kad labai greitai, tačiau kvalifikacijos kėlimą ir egzaminą reikia kartoti kas trejus metus. Dėl to, bankroto administratoriai ir teisėjai, pasauliniu mastu yra laikomi šios srities specialistais.
Pakoregavus bankroto įstatymą yra teigiama, kad šiuos pakeitimus labiausiai pajaus verslininkai, kurie bando nusižengti įstatymams: nuslėpti skolas arba įmonės dokumentus. To pasekoje, prigauti jie gaus didžiules baudas. Tačiau vis dėl to, atsitinka tokių atvejų, kai neįmanoma rasti nei pačios įmonės savininko nei jos dokumentų. Tokiu atveju juridiniam asmeniui negalima iškelti bylos susijusios su bankrotu, taip pat skolų atiduoti skolininkams.
Tačiau kiekviena bankroto situacija yra individuali ir norint sužinoti tikslią informaciją derėtų kreiptis į šios srities specialistus: https://www.asmensbankrotas.lt/naudinga-informacija/bankroto-administratorius/