Įmonių vertinimo specifika

Lauryna/ January 14, 2019/ Finansai/

Atsitinka situacijų, kai reikia parduoti įmonę, perleisti kitam asmeniui, padalinti ar uždaryti, tokiems reikalams tvarkyti prireikia įvertinti, kokia yra verslo vertė. Taip pat kartais tenka paimti kreditą, prašyti paramos arba drausti kompaniją, šiems procesams irgi reikia įmonės finansinę padėtį įrodančių popierių. Turto vertę įrodantiems dokumentams gauti reikia kreiptis į profesionalius vertintojus, kurie yra pripažinti daugelio kredito unijų bei kitų instancijų. Vertintojai ne tik nustatys jūsų įmonės vertę, tačiau ir suras kuri jūsų firmos sritis yra aktualiausia konkrečiai rinkai.

Verslo vertė nuolat kinta

Įmonės vertė pastoviai keičiasi, kadangi vieną dieną jos pajamos gali staigiai padidėti, kitą dieną gali nukristi, tad vertinimas daromas konkrečiam laikotarpiui. T.y ši paslauga nurodys kokią įmonės vertė buvo duotu metu.

Verslo turto šakos plačios

Įmonei priklauso ne tik konkretus produktas ar paslaugos, kurias parduoda tačiau ir daugelis kitų dalykų. Verslo turtas yra skirstomas į dvi dalis, į materialųjį ir nematerialųjį. Materialiam turtui priklauso ofisas bei kitos patalpos, įranga, technika bei baldai jose, transporto priemonės ir kitas trumpalaikis bei ilgalaikis turtas. Nematerialiam turtui priklauso įmonės perspektyvumas, augimo galimybės, prekės ženklai, internetiniai domenai ir veiklą įgaliojantys dokumentai, t.y. Leidimai, licencijos ir patentai. Verslo vertinimas leidžia aprėpti visą kompanijos turtą ir tiksliai nurodyti jo vertę dokumentuose.

Verslininkas

Vertybinių popierių vertinimas

Ne ką mažiau svarbus yra vertybinių popierių, akcijų vertinimas. Akcijos tai yra vertybiniai popieriai, įrodantis kokia dalis įmonės priklauso ją valdantiems asmenims. Akcijų vertinimas dažniausiai reikalingas norint nustatyti turto vertę rinkoje, perkant ar parduodant akcijas, investicijoms apgalvoti arba kai to reikalauja valstybės instancijos.

Įmonės vertinimas yra ilgas ir rimtas procesas, kadangi norint tiksliai įvertinti jo kainą, reikia analizuoti kompanijos istoriją, jos pelną, nuostolius, taip pat perspektyvas rinkoje.