Turto vertinimo įvairovė

Lauryna/ January 14, 2019/ Finansai/

Turto vertinimo paslauga yra viena iš dominuojančių paslaugų srityje. Ši paslauga nuolat plečiasi ir aptarnauja vis daugiau poreikių turinčius klientus.

Turto vertinimo rūšys

Viskas kas priklauso konkrečiam žmogui ar įmonei yra turtas ir jis turi savo vertę. Norint sužinoti jo kainą, siūloma kreiptis į specialistus, kurie atsižvelgdami į įvairius aspektus padės nustatyti atitinkančią kainą. Žmogaus turtas yra skiriamas į dvi rūšis: kilnojamas ir nekilnojamas. Nekilnojama turtui priklauso visi materialūs dalykai, kurie turi konkrečią lokaciją, t.y. gyvenamasis namas, butas, įmonės patalpos, sandėliai, fabrikai, žemės sklypai ir miškai. Kilnojamajam turtui priklauso visas vartotojo turtas, kurį jis gali perkelti, pernešti ar turėti su savimi, nekeisdamas jo vertės. Pavyzdžiui, transporto priemonė, buto baldai, elektrinė technika, ūkio įranga, vertybiniai popieriai, gyvūnai augalai itt. Taigi, esant tokia idideliai prekių įvairovei, kiekvienai įvertinti yra taikomi skirtingi vertinimo metodai, įvertinant rinkoje vyraujančias konkretaus produkto kainas.

Taip pat galima nustatyti esančią turto vertę, arba tą, kuri buvo prieš daug metų. Pavyzdžiui, prieš mažiau nei 10  metų paveldėjus butą buvo nustatyta jo bloga vertė ir jį išlaikydami mokate neteisingus mokesčius, tad galima iš naujo įvertintį tą butą. Vertinimas, atliekamas konkrečiai datai praeityje yra vadinamas retrospektyviniu vertinimu. Toks vertinimas atliekamas profesionalų, kurie analizuodami tuometinę rinką ir joje vyraujančias kainas, nustatyt jūsų turto kainą. Dažniausiai retrospektyvinis vertinimas yra reikalingas norint sumažinti mokesčius arba bylinėjantis teismuose, kadangi profesionalios vertinimo įstaigos ne tik pasako turto kainą, tačiau ir pateikia visus jį įrodančius dokumentus.

Klausimai

Didėjant prekių įvairovei didėja ir jų vertinimo ypatimai, tad paprastam žmogui darosi vis sunkiau suprasti kas ir kodėl reikalauja vertinimo. Dažnai kyla klausimai kokiu būdu bus nustatoma turto vertė ir kokia bus viso to procedūra, kokių dokumentų reikės, bei kiek kainuos tokios paslaugos? Būtent tam ir yra organizuojamas turto vertinimo konsultacijos, kurios vartotojui leidžia ramiai ir užtikrintai patikėti savo turto kainos nustatymą profesionalams.