You are currently viewing Gera žinia verslui: ES šalyse Jums teikiamas akcizo grąžinimas

Gera žinia verslui: ES šalyse Jums teikiamas akcizo grąžinimas

  • Post author:
  • Post category:Finansai

Ne tik Lietuvoje, bet ir visoje ES bendrijoje ypač išvystytas logistikos verslas. ES nuolat skatina transporto bendrovių veiklą, todėl suteikia įvairias lengvatas ir pagalbą tarptautinėms įmonėms, dirbančioms ES šalyse. Ypač geros naujienos yra toms transporto įmonėms, kurios vykdo veiklą ar bent pravažiuoja tokias šalis kaip Vengrija, Ispanija, Prancūzija, Belgija. Už šiose šalyse įsigytą kurą gali būti suteikiamas akcizo grąžinimas.

Kam jis priklauso?

Kaip jau minėta, akcizas grąžinama tik tam tikrose šalyse perkant kurą. Dar viena sąlyga – automobilio svorio. Jis neturi būti mažesnis kaip 7,5 t. Atitinkant šias sąlygas, už sunkiasvoriams automobiliams įpiltą kurą iš degalinės minėtose šalyse, verslininkai gali susigrąžinti nuo 0,01 iki 0,214 euro už litrą įsigyto dyzelino.

Kaip žinoti, kad priklauso akcizo grąžinimas?

Akcizo grąžinimas priklauso įmonėms, kurių transporto priemonės atitinka taisyklių keliamus reikalavimus.

  • Transporto priemonė turi būti registruota ES šalyje;
  • Akcizas gražinamas tik tuo atveju, jei degalinėse sunkiojo svorio transporto priemonėms iš įmonės sąskaitos buvo užpilta ne mažiau nei 5000 litrų degalų.
  • Norint susigrąžinto akcizą, kuras degalinėje turi būti užpiltas oficialiai. Tai reiškia, jog įmonė turi pateikti pirkimą patvirtinančius dokumentus. Už kurą degalinėje turėjo būti atsiskaityta ne grynaisiais, o banko debetine arba kreditine kortele.
  • Akcizo grąžinimo kreiptis negali įmonės, kurių veiklą vykdo transporto priemonės, senesnės kaip 2001 metų gamybos.
  • Akcizo grąžinimas suteikiamas tik tuo atveju, jei įmonė nėra registruota ir nevykdo jokios veiklos Prancūzijoje, Belgijoje, Vengrijoje ar Ispanijoje, kur ir buvo pirktas kuras degalinėse.

Kaip susigrąžinti?

Akcizo grąžinimas nėra sudėtinga procedūra. Svarbiausia – surasti įmonę, kuri teikia mokesčių grąžinimo paslaugas ir bendradarbiauja tarp verslo subjektų ir šalių atstovybių. Tuomet įmonei pakanka pateikti reikalingus dokumentus, o visu kitu pasirūpina specialistai. Norint susigrąžinti akcizą, galima kreiptis į tuo užsiimančias įmones, užpildžius prašymo formą internetu. Pagal Jūsų poreikius, galite pasirinkti greitesnį arba ilgiau užtrunkantį procesą ir lengvai susigrąžinti veiklos metu sumokėtus mokesčius už įsipiltą kurą degalinėse. Prieš užpildydami formą, pasitikrinkite, ar atitinkate keliamus kriterijus, ar turite visus reikalingus dokumentus ir įsipylėte reikalingą kiekį kuro.