Distribucija

administratorius/ January 22, 2015/ Informacija, Tarptautinis verslas, Transportas ir logistika/

Ne retas suklustų išgirdęs žodį „distribucija“, nes gali būti taip, kad girdės jį pirmą kartą. Nenuostabu. Žmogus, neturėjęs jokio kontakto su logistika ar šios srities įmonių veikla, gali jo ir nežinoti. Kas tai yra? Ką reiškia šis žodis? Su kuo valgoma distribucija?

Distribucija – tai tarptautiniai bei vietiniai krovinių gabenimai, pervežimai. Dažnai logistikos įmonės neapsiriboja šios paslaugos tiekimu tik savo šalies teritorijoje, tačiau užsiima krovinių pervežimu į kaimynines ar artimesnes valstybes.

Šalies teritorijoje vykdomos distribucijos paslaugos dažniausiai tiekiamos į didžiuosius miestus ir ne tik. Vykdomas krovinių, siuntų ir paketų pervežimas. Kroviniai surenkami ir pristatomi į su užsakovu sutartą ir suderintą tašką.

Logistikos įmonės teikia įvairių krovinių distribucijos paslaugas. Vietinius pervežimus atlieka penkių tipų kroviniais:

  • kroviniai ant padėklų – tai standartinio (1,20×0,80×1,80) dydžio kroviniai, kurie pritvirtinti ant padėklų;
  • smulkūs kroviniai – tai siuntos, kurios sveria ne daugiau kaip 31,5 kg;
  • didelių gabaritų kroviniai – tai toks krovinys, kurio matmenys ar svoris viršija didžiausią šalyje, per kurios teritoriją jis vežamas, leistiną ribą;
  • nestandartiniai kroviniai – tai kroviniai ir padėklai, kurie yra nestandartinių matmenų ir jiems pervežti reikia specialios technikos;
  • pavojingi kroviniai – tai ADR kroviniai, kurie pagal Europos šalių sutartį turi laikytis tam tikrų įpakavimo, krovinio saugos ir pavojingo krovinio žymėjimo instrukcijos. Pavojingiems kroviniams priskiriami tokie, kurie yra pavojingi žmonėms, gyviems organizmams, turtui ir aplinkai.

Ne reta įmonė į distribucijos tarpą įtraukia ir paslaugą „nuo durų iki durų“. Tai reiškia, kad krovinys yra paimamas iš užsakovo (siuntėjo) ir pristatomas gavėjui į rankas.

Distribucija – ko ne pagrindinė logistikos atšaka, kuri susijusi su krovinių pervežimu ir pristatymu gavėjui. Tai patikima ir greita galimybė saugiai pristatyti siuntinį norimam asmeniui.