Apie picą Ukmergėje ir Pasaulyje

administratorius/ April 27, 2016/ Informacija/

Pica šiais laikais – visame pasaulyje itin populiarus patiekalas. Tačiau, kodėl taip yra tikriausiai atsakyti labai sunku. Juk nieko labai ypatingo šiame patiekale nėra.

Kulinarijos vadovėliuose rašoma, kad pica – tai orkaitėje iškeptas plokščias apvalus, kuris aptepamas pomidorų padažu, apdėliojamas sūriu ir kitais priedais. Pagrindinės sudedamosios picos dalys – pomidorai, sūris ir prieskoninės žolelės. Galima rinktis ir  įvairias daržoves, žuvis, krevetes, jūrų gėrybes, vištieną, kumpį, rūkytą šoninę, vaisius ir t.t. Įmanoma paruošti ir vegetarišką picą – pridėkite daug daržovių ir sūrio.

Lietuvoje labai dažnai gaminamos picos su įvairiais grybais. Pirmiausiai – su pievagrybiais. Tačiau šeimininkės žino, kaip šį patiekalą pagardinti ir pačių rinktais miško grybais.

Ukmergėje, kaip ir kituose Lietuvos miestuose, picerijos išpopuliarėjo maždaug prieš ketvirtį amžiaus. Sovietmečiu tokių įstaigų nebūta. Dabar maždaug dešimtyje vietų Ukmergėje galima užsisakyti picos. Kiekviena picerija Ukmergėje kepa ir tradicines, ir savo kulinarų sugalvotas picas, storapades ir plonapades, labai skanias ir, deja, gan vidutinio skonio picas.

Picerijos siūlo patogią paslaugą – atvežti picą į kliento namus. Ir ji yra labai populiari, nes atvežimo paslaugos paprastai labai brangiai nekainuoja. Tuo tarpu patogumas yra labai didelis – niekur neišeinant iš namų gali mėgautus patinkančiu maistu.

Sakoma, kad skaniausios picos kepamos Italijoje. Tai šalis, kurioje prasidėjo picos istorija.

Jau 200 metų pr. Kr. parašytoje „Romos istorijoje“ minimas plokščias, ant akmens iškeptas tešlos paplotis su alyvuogių aliejumi, prieskoninėmis žolelėmis ir medumi. Be to, kasinėjant Pompėją buvo rasta picerijas primenančių parduotuvių. Istoriniai šaltiniai byloja, kad Persijos karaliaus Darijaus Didžiojo kariai ant savo skydų ruošė plokščius papločius, ant kurių dėdavo datulių ir sūrio.

Kadaise Italijoje pica buvo laikyta prastuomenės maistu. 

Požiūris pradėjo keistis 19 a. Pabaigoje. Šiuolaikinę picą sukūrė kepėjas Raffaele Esposito. 1889 metais picerijoje „Pietro… basta cosi“, Karaliaus Umberto I ir karalienės Margaritos apsilankymo proga jis iškepė ypatingą picą. Patiekalas priminė Italijos vėliavą. Jame buvo žalios spalvos (bazilikai), baltos (mocarelos sūris) ir raudonos (pomidorai).

Iki 1830 metų picos pardavinėtos kioskuose kaip greitasis maistas. Pirmoji pasaulio picerija buvo atidaryta 1830 metais Neapolyje. Ji veikia ir dabar.