Liūdnai valandai atėjus

administratorius/ April 27, 2016/ Informacija/

Per metus Ukmergėje miršta apie 700 žmonių. Panaši statistika buvo ir 2015-aisiais metais – Anapilin išlydėtas 721 ukmergiškis. Mažiausiai mirčių užregistruojama birželį ir rugsėjį, daugiausiai – gruodį, sausį, vasarį ir spalį.

Tarp seniūnijų daugiausiai žmonių pernai laidota Deltuvos seniūnijoje – 49, Vidiškių – 47, Pivonijos – 43. Mažiausiai per metus – 16 mirė Lyduokių seniūnijoje.

Vyriausias pernai Anapilin iškeliavęs rajono gyventojas buvo sulaukęs 100-o, o jauniausias suaugęs žmogus – vos 19-os metų. Deja, užregistruotos dviejų kūdikių netektys. Mirė 359 vyrai ir 332 moterys.

Dažniausiai besikartojančios mirties priežastys – širdies bei kraujagyslių ligos ir piktybiniai navikai.

Statistika byloja, kad prieš tris dešimtmečius, kuomet Ukmergės rajone gyveno keliasdešimčia tūkstančių gyventojų daugiau nei šiandien, mirčių kasmet būdavo registruojama beveik tiek pat.

Laidojimo paslaugos Ukmergėje šiuo metu teikia dvi laidojimo įmonės. Viena iš jų veikia daugiau nei kelis dešimtmečius, antra – nauja pastatyta prieš penkerius metus.

Naujausi ir moderniausi – 2011 metų pabaigoje atidaryti laidojimo namai „Ritualija“ Žiedo gatvėje.

Vaižganto gatvėje šias liūdnas paslaugas teikia UAB Ukmergės paslauga laidojimo namai.

Abi įmonės turi ne po vieną laidojimo salę. Renkantis ją pravartu įvertinti, kiek laidotuvėse planuoja dalyvauti žmonių. Jei draugų ir giminių ratas labai platus – geriau rinktis erdvesnę salę, nes mažoje nesutilps visi norintieji atsisveikinti su velioniu.

Kaimo gyventojai mirus artimajam turi ir dar vieną pasirinkimą. Artimą žmogų šarvoti ne nuomojamoje laidojimo namų salėje, o pasinaudoti bendruomenės patalpomis. Kiekviename miestelyje yra įsikūrę bendruomenių centrai, paprastai suteikiantys galimybę pašarvoti savo bendruomenės narį.