Dokumentų vertimas: didelė pasiūla dar negarantuoja kokybės

administratorius/ June 29, 2016/ Informacija/

Gyvenimas chaotiškas ir nenuspėjamas. Dažnai keliaujame, domimės naujais, neišbandytais dalykais. Stengiamės tobulėti, ieškome naujų galimybių darbo srityje. Būtent dėl platesnių karjeros galimybių kartais prireikia vertėjo paslaugų. Tarptautinės užsienio kompanijos savo darbuotojams skiria didelį dėmesį, todėl darbuotojų atrankos yra labai kruopščios ir reikalaujančios pasiruošimo. Tokiais atvejais pasitarnauja profesionalūs dokumentų vertimas.

Dokumentų vertimas reikalingas ne tik emigruojant darbo tikslais, bet taip pat ruošiantis studijuoti ar apsigyventi užsienio šalyje. Prieš apsilankant vertimo biure, būtina išsiaiškinti ar yra reikalingas dokumento notarinis patvirtinimas. Pasitaiko, kad Lietuvoje išduoti ir išversti dokumentai kitoje užsienio šalyje galioja tik jį patvirtinus notariškai. Dokumentų vertimas reikalingas norint  Lietuvoje įteisinti užsienio šalyje įvykusią santuoką, skyrybas, mirties ar gimimo aktą, prireikus išversti diplomus, pažymas. Dokumentų vertimas yra aktualus jei reikia išversti: pasą, tapatybės kortelę, gimimo liudijimą, kvalifikacijos pažymėjimą.

Svarbu pasirinkti teisingai.

Vertimo paslaugų pasiūla labai didelė. Prireikus išsirinkti kompetentingą vertimo įmonę gali kilti nemažai problemų, o ką jau kalbėti apie patikimą ir profesionalų vertėją. Vertėjų atranka turėtų būti vykdoma apgalvotai. Dokumentų vertimas yra labai kruopštus ir atsakingas darbas, todėl vertėjas turėtų būti kompetentingas ir turėti patirties šioje srityje. Patartina vengti pavienių asmenų paslaugų, kurie reklamuojasi skelbimų portaluose. Geriau rinktis ilgametę patirtį turintį vertimų biurą, kurio komandą sudaro profesionalūs darbuotojai. Gali kilti klausimas: o kaip žinoti, kuris vertimų biuras geriausias? Juk vertimo paslaugomis užsiimančių įmonių yra ne viena ir ne dvi. Atsakymas gana paprastas — atlikite mini analizę. Išsirinkite keletą vertimo biurų, pasidomėkite jų veiklomis, klientų atsiliepimais. Šie du kriterijai turėtų padėti rasti atsakymą. Nes tik kokybiškai dirbantys vertėjai ir vertimo biurai gali pasigirti dideliu klientų ratu ir gerų atsiliepimų gausa.