Ar urologo profesija yra pelninga?

Migle/ January 17, 2017/ Informacija/

Lietuvoje kas septintas gyventojas susiduria su vyrų lyties organų, inkstų ar šlapimo takų problemomis. Tai labai rimta problema, kuri gali nutikti kiekvienam, nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus ir net nuo rūpinimosi savimi. Šių problemų sprendimu ir ligų gydymu rūpinasi gydytojai urologai. Dažnas mano, kad urologai užsiima tik vyriškos lyties asmenimis, tačiau tikrai klysta, kadangi urologai gydo ir moteris, labai dažnai susiduriančias su šlapimo pūslės ir šlapimo takų uždegimu, inkstų problemomis. Dėl šių ligų dažnumo ir pacientų skaičiaus augimo, galima teigti, kad gydytojo urologo profesija yra išties paklausi.

Urologo profesija Lietuvos mastu

Urologo profesija Lietuvoje yra tikrai paklausi. Šiuo metu gydytojo urologo licenciją turinčių profesionalų šalyje priskaičiuojama apie 150. Deja, tačiau žmonės, kurie turi problemų su šlapimo takais, kurių lytinė sveikata yra sutrikusi, laukia didelėse eilėse, norėdami patekti į gydytojo urologo kabinetą bent pirminei apžiūrai. Šie rodikliai mums rodo, kad kvalifikuotų specialistų Lietuvoje tikrai neužtenka. Dėl šios priežasties gydytojų urologų ruošimas yra rimtas ir aktualus uždavinys medicinos sritį turinčių universitetų.

Urologo specialybė universitete

Žmonės, kurie renkasi urologo profesiją universitete, turi įdėti nemažai darbo ir pastangų, norėdami tapti savo srities specialistais. Gydytojo urologo kvalifikacija yra siekiama rezidentūros metu, praėjus bendrąsias medicinos studijas. Rezidentūros trukmė priklauso nuo universiteto, dažniausiai rezidentūros studijos trunka 5 metus. Studentus tapti gydytojais urologais skatina ne tik tai, kad šioje srityje profesionalų yra mažai, bet ir tai, kad atsiranda vis daugiau žmonių, kuriems reikalinga urologų pagalba. Kaip ir buvo minėta prieš tai, urologų Lietuvoje tikrai nėra daug, todėl ši profesija yra išties paklausi.

Galima daryti prielaidas, kadangi urologų Lietuvoje yra nedaug ir jų tikrai trūksta, urologo profesija yra pelninga. Urologas Vilniuje, dirbantis valstybinėje ligoninėje Lietuvoje tikriausiai uždirba mažiau negu urologas Vilniuje, turintis privatų kabinetą. Dėl šios srities gydytojų stygiaus, urologas Vilniuje, dirbantis privačiai kainuoja brangiau, bet pas jį pacientai patenka tikrai greičiau. Pasirinkimas yra, tereikia žmogui nuspręsti pačiam ar laukti, ar kreiptis į privačią kliniką.