Paauglystės bėdos, nesibaigiančios ir suaugus – Aknė

Migle/ January 30, 2017/ Informacija/

Laimingi tie, kurių paauglystė nebuvo pažymėta šimtais spuogelių ant veido. Deja, jaunatvinę aknę patiria apie 85proc žmonių! Tai – viena aktualiausių jaunų asmenų sveikatos ir grožio problemų, kurių sprendimo ieško ir mokslininkai. Stebuklingo gydymo nuo aknės nėra, tačiau jau išrasta daugybė skirtingų priemonių ir įrangos, padedančių sumažinti ar visai pašalinti aknę.

Aknė – tai liga, sukelta riebalinių liaukų uždegimo. Anksčiau buvo teigiama, jog aknė atsiranda nuo higienos trūkumo ir netinkamos mitybos. Visgi naujausi tyrimai vis dažniau patvirtina faktą, jog aknė minimaliai susijusi su šiais veiksniais. Aknės gydymui pasitelkiamos įvairios cheminės medžiagos, UV terapija, ultragarso terapija, šviesos terapija ir kt.

Dar prieš keletą metų aknės gydymui buvo siūlomi bulvės gabalėliai, briliantinė žaluma ar teigiama, jog gydymo nėra. Su tobulėjančiomis žiniomis apie priežastis, atsiranda ir svarbių įžvalgų, padedančių gydyti šią ligą. Nustatyta, jog aknė dažnai yra sukeliama hormoninių svyravimų, tad jau daug metų jos gydymui skiriami kontraceptiniai preparatai. Kitas gydytojų taikinys – infekciją sukeliančios bakterijos ir jų gydymas geriamais bei tepamais antibiotikais. Žinoma, daug paauglių atsisako vartoti hormoninius bei antibiotinius vaistus ir tikisi kitokio išgijimo. Džiugu, jog yra ir mechaninių priemonių. Vienos populiariausių bei veiksmingiausių – aknės gydymas lazeriu bei šviesa. Šios procedūros visai neskausmingos, o rezultatas matomas jau po keleto kartų. Būtent todėl toks gydymas tampa vienu populiariausių Lietuvoje ir pasaulyje.

Svarbu prisiminti, jog aknė per naktį neišnyks. Tai – ilgalaikis gydymo bei rezultato palaikymo procesas. Taip pat pažymėtina, jog paciento režimas bei nusiteikimas laikytis nurodymų yra ne mažiau reikšmingas. Tinkamas veido valymas, riebalais neperkrauta mityba, kuo retesnis veido lietimas rankomis (tai itin puikiai perneša infekcijas) bei susilaikymas nuo spuogelių spaudymo yra kelias į sėkmę. Viena iš jaunystės sėkmių yra veiksminga kova su akne, tad visų svarbiausia surasti sau tinkamiausią priemonę!