Genetinių tyrimų galimybės Lietuvoje

Gabriele/ February 8, 2017/ Informacija/

Lietuva ne tik neatsilieka nuo Europos ir viso pasaulio medicinos industrijos lyderių, bet ir jiems prilygsta specialistų bei laboratorijų profesionalumu ir pasiekimais. Todėl dauguma medicininių procedūrų, kurios atliekamos, tarkime JAV ar Vokietijoje, be išimties atliekamos ir Lietuvoje. Tarp jų – genetiniai tyrimai. Lietuvos biomedicinos sritis turi kuo pasigirti, ir įvairiose , tiek viešose, tiek privačiose medicinos institucijose dirbantys specialistai atlieka tikslius ir išsamius genetinius tyrimus nėščiosioms ir jų nešiojamiems kūdikiams.

Genetiniai tyrimai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje atliekami tiek privačiose klinikose, tiek universitetinėse  ar miesto ligoninėse. Visi jie gali pasiūlyti panašų genetinių tyrimų paslaugų spektrą. Genetiniai tyrimai – tai iš esmės giminystės ryšių nustatymas. Įvairių mutacijų tyrimai, biologinės tėvystės nustatymas, persileidimo rizikos nustatymas, Dauno, Edvardso ir Patau ligų nustatymas, net patologijos, susijusios su rizika vaisiui gimti be gyvybės.

Jau dešimtą nėštumo savaitę moterys kviečiamos genetikos tyrimams. Genetiniai tyrimai Vilniuje, žinoma, atliekami su profesionaliausia įranga, todėl verta šiuos tyrimus atlikti čia.

Viena naujausių technologijų neoBona – tai prenatalinis neinvazinis genetinis tyrimas, kurio metu tiriamas DNR, kuris paimamas iš motinos kraujo, kadangi jame jau pirmomis nėštumo savaitėmis cirkuliuoja kūdikio DNR dalelės. Tyrimo dėka galima nustatyti Dauno sindromo, Edvardso ir Patau ligos bei X/Y chromosomų aneoploidijų tikimybę.

Specialistai pataria vyresnio amžiaus nėščiosioms taip pat besilaukiančioms nuo vyresnio amžiaus vyro nesivaržyti atlikti genetinių tyrimų. Jų pagalba galite išvengti šoko ir pasiruošti atitinkamiems veiksmams, jeigu kūdikiui gresia mirtina patologija, tačiau ir iš anksto apsidžiaugti, jeigu nustatoma, kad kūdikis gims sveikas. Verta iš anksto pasirūpinti ne tik savo, bet ir būsimo vaiko ateitimi ir sveikatos galimybėmis.